Forum

Vmware Interface Ti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Interface Tipi değiştirince AD DNS çalışmaz oldu

4 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
560 Görüntüleme
(@tevfikceydeliler)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

VMWare ortamında AD 2012R2 kurulu bir Windows 2016 sunucuda Ethernet kartını E100'den vmxnet3 e çekince doğal olarak tüm interface ayarları (IP,DNS,GW vs) sıfırlandı. Aynı değerleri girdiğim halde DNS çalışmaz oldu. 

Event-ID: 4015

Source: DNS-Server-Service

The DNS server has encountered a critical error from the Active Directory. Check that the Active Directory is functioning properly. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.

Şeklinde bir hata alıyorum.

Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ve nasıl çözdünüz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/08/2019 09:14

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

öncelike referans adreste belirtilen yöntemi uygulayarak, eski eth. int. kaldırın.

devamında vmxnet3 interface tarafınd yapılandırmanızı kontrol edip, işletim sistemini yeniden başlatın.

işletim sistemi açıldığından event logları temizleyip, yeni hatalar alıp, almadığınızı kontrol edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2019 10:38

(@tevfikceydeliler)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

O işlemleri yapmıştım zaten. Sonrasında bu soruyu yolladım

Hala araştırmaya devam ediyorum. Sanırım PTR kayıtları ile ilgili bir sorun var gibi. 

Gönderildi : 26/08/2019 10:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

DNS, DHCP cache temizlediniz mi. ipconfig- renew-flushdns-registerdns yaptığınızda hata log'u alıyor musunuz bakın. Birde arp tablosunu da temizleyin mutlaka. Üstüne interface ve servis'leri restart deneyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2019 11:23

Paylaş: