Forum

Dlp kullanan firmal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dlp kullanan firmalar ile ilgili

7 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
823 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kvkk kapsamındaDlp kullanan bildiğiniz demirçelik sektöründeolan firma isimleri verebilirmisiniz. çünkü bazı şeyleri anlatmakla zorlanıyorum. Hastane, okul gibi kişisel verilerin yoğun olduğu yerlerde kvkk kapsamında dlp kullanılıyor. fakat demir çelik sektörü gibi firmalarda bunlar gibi değil. Özelden aatrmısınız demir çelik sektöründe kvkk kapsamında dlp kullanan firma isimleri bir iki tane olabilir

Gönderildi : 22/08/2019 09:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhabalar

Belki burdan okuyan ve bu sektörde olan bir arkadaşımız sizle direk iletişime geçebilir ama

public bir ortamda hangi firmanın ne kullandığını açıklamak bir güvenlik açığı vb durumunda o firmaya tehlike yaratabileceği için

burdan yazılmasının uygun olmadığını düşünüyorum.

Gönderildi : 22/08/2019 10:13

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal

Doğrudur hocam zaten buradan herkesin görmesi uygun olmayacağı için özel dedim. haklısınız

Gönderildi : 22/08/2019 10:15

(@kadiryapar)
Gönderiler: 87
Ekip Üyesi

Bence özelden bile söylemesi yanlış. Hem soruyorsun KVKK kapsamında diye. Hem de söylenmesini bekliyorsun. Sana özelden de olsa söyleyen zaten o firmaya saygısızlık yapıyordur. Burdan anladığım senin de demir çelik sektöründe çalıştığın ya da birilerinin senin vasıtanla bunları öğrenmeye çalıştığı. Bence bu tip konuları çok kurcalayarak başına bela alırsın benden sana söylemesi.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2019 17:03

(@kadiryapar)
Gönderiler: 87
Ekip Üyesi

Ek olarak bunları da okumanı tavsiye eder ve forumda bir daha böyle sorular sormamanı tavsiye ederim.

https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/ticari-sir-bankacilik-sirri-musteri-sirrinin-aciklanmasi-sucu-cezasi-nedir.html

https://barandogan.av.tr/turk-ceza-kanunu.html#Madde-239

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2019 17:14

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

@kadiryapar

öncelikle cevaplarınız için teşekkürler

fakat anlayamadım niçin öyle yazdığınız. firmalar sitesinde referans firmalar yazmıyormu. ben bankacılık gibi kişisel verinin yüksek olduğu yerlerde symantec ve force point kullanıldığı biliyorum. bu gibi sanayi sektörlerinin ne  kullandığını öğrenmek için sordum . bu gayet normal soru inanın sakıncasını almadım. firma olsaydı arar konuşur üründen memnunmusunuz gibi konuşabilirdim. neyse ilgiliniz için sağolun

Gönderildi : 22/08/2019 17:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Ali bu bilgiyi üreticilere sorman daha doğru olur bence. Örnek sen DLP mi almak istiyorsun;

Symantec, Forcepoint, Trend Micro, Mcafee vs çağırırsın bu üreticileri onlara sorarsın bu sektörde referanslarınız var mı diye. Zaten onlar izin aldıkları firmaların referanslarını paylaşırlar. Ama forum üzerinden bunu paylaşmamız çok doğru olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 22/08/2019 17:37

Paylaş: