Forum

KMS 0xC004F074 soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

KMS 0xC004F074 sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,714 Görüntüleme
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper
Konu başlatıcı

https://www.cozumpark.com/community/forum/400004/

Bir 2008R2 ortamda sadece birkaç client'da bu hata mesajını alıyorum. Orada ki ve daha fazlası çözümler işe yaramadı bir türlü. Kaç gündür çözemedim net'den bakmadığım şey kalmadı var mı tecrübe eden? 🙂
VAMT üzerinden activasyon basmada yada clientdan slmgr /ato da fark etmiyor her seferinde ipucunda ki ve aşağıdaki log alınıyor.

Event ID:1000     Soruce: VAMT Runtime
---------------------------------------------------------

Error operating on product:
Application Name: Windows

. Exception System.Runtime.InteropServices.COMException (0xC004F074)
at System.Runtime.InteropServices.Marshal.ThrowExceptionForHRInternal(Int32 errorCode, IntPtr errorInfo)
at System.Management.ManagementObject.InvokeMethod(String methodName, ManagementBaseObject inParameters, InvokeMethodOptions options)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.WmiConnection.ExecuteMethod(String queryString, String actionValue, Dictionary`2 wmiParameter)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.SoftwareLicensingProvider.ActivateProduct(Product product)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.SoftwareLicensingProvider.VolumeActivate(Product product)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.SoftwareLicensingProvider.KmsActivate(Product product, KmsHostDiscoveryMethod discoveryMethod, String hostName, Int64 hostPort)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.VolumeActivationWorker.OnDoWork(Product product)
at Microsoft.Licensing.VolumeActivation.WmiProviderWorker.Work()

---------------------------------------------------------

KMS sunucunun çalıştığını biliyoruz çoğunluk client aktivasyonu çalışıyor sadece 3-4 makine aktivasyondan düşmüştü ve tekrar aktive olmuyor. Client'da sysprep denendi çözüm olmadı.

nslookup -type=all _vlmcs._tcp
gibi testler ok. yani client'lar her şekilde KMS sunucuya erişiyor. telnet 1688 testi vs de Ok.
Fwall, saat gibi sorunlar yok FW policy'leri tekrar tekrar düzeltildi.
Client'a 0xC004F074 hata mesajından başka log düşmüyor. 
Client'da MGADiag.exe sonucunda anlamlı bir sorun kaydı alınamıyor.
Başka sunucu kurmaktan başka kaç gündür yapmadığım şey kalmadı sunucu ve client'larda sadece sorunlu 1 client ne şekilde olduğunu anlamadığım şekilde aktive oldu. Client'lara MAK key vs basıp aktive olabiliyor ancak KMS client key aktivasyonu tamamlanamıyor.
Aklıma en son KMS server SQL tablo'larında sorunlu client'larla ilgili sorun olabileceği geldi ama kaynak, yöntem vs birşey göremedim pek. Bilgisi olan var mı.
Çözemediğimiz sorun olmaz dedik ama bunu çözemeyince takıntı oldu. 🙂 Ne dersiniz?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2019 11:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Selam, Öncelikle senin uzmanlığın ve konunun bilinen çözümünü benim paylaştığım düşünüldüğü zaman en doğru yöntem case açmak. Günün sonunda ürünün sahibi kadar bu işi bilemeyiz. Case açma hakkı müşterinin yok ise bir partner üzerinden açıp takip edebilirsiniz.

Sonucu bizim ile de paylaşırsan bizde öğrenmiş oluruz.

Teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2019 21:51

Paylaş: