Forum

Virtual Directory P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Virtual Directory Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
440 Görüntüleme
(@akinflow34)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

dış erişime açtığımız siteye bir virtual directory ekledim bu eklediğim directory başka bir sunucudan geliyor ve yine aynı yapıdan birebir olarak başka bir sitede de var fakat bir noktada problem yaşıyorum. IIS' üzerinden directory'e explore dediğimde diğer sunucudaki dosyaları görebiliyorum burada problem yok fakat internette yayınladığımız siteye gidip bunu denediğimde Access to the path '\\xxx\dx\xxxxx\2021\cxxxxx.png' is denied. olarak hata dönmektedir.

Çalışan ve çalışmayan yapıları kontrol ettim. Çalışmayan yapıda virtual directorydeki path boş dönüyor.  Bundan kaynaklı olabilir mi? Nasıl burayı doldurabilirim,nasıl doldurabilirim?

image

Gönderildi : 14/10/2021 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, ilgili web sitesi için kullandığınız application pool kimlik bilgisini yetkili bir hesap ile güncellerseniz sorununuz ortadan kalkar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/10/2021 20:31

(@akinflow34)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba, ilgili web sitesi için kullandığınız application pool kimlik bilgisini yetkili bir hesap ile güncellerseniz sorununuz ortadan kalkar.

Hakan Hocam

Çok teşekkür ederim,sorunum düzeldi 

Gönderildi : 15/10/2021 09:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim IIS bizim işimiz 🙂

Ekim 2021 Udemy Eğitim Kuponları - 2 - Hakan Uzuner

Tavsiye ederim 225TL ye değecektir, IIS için bunlar çok basit şeyler, bu eğitimden sonra bunların hepsini kendin yapabilirsin. Reklam oldu ama bu paraya bu bilgi zaten piyasada yok.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/10/2021 12:44

Paylaş: