Forum

Server 2019 Gölge k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2019 Gölge kopyalara uygun birim yok.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,131 Görüntüleme
(@muratorka)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Dell Server işletim sistemim Windows Server 2019 Standart. Tüm Güncellemelerini yaptım. Hangi güncelleme bozdu şuan maalesef bulamadım. Disklerde Gölge kopyalama yapılandıramıyorum. Disk üzerinde sağ tık "Gölge Kopyaları yapılandır" seçeneğine tıklıyorum. "Gölge kopyalara uygun birim yok" yazıyor.
Serverda 1 adet SSD, 1 adet SATa, 1 adet SAS disk ve 2 Adet USB Harici disk var. 1 ay öncesine kadar her hangi bir sorun yoktu.
Başka bir Server 2019 İşletim sistemine baktığımda orda sorun yok çalışıyor. Güncelemeleri de tam.
Birim gölge kopya hizmeti de aktif. Bir çok kez hem serverı hem servisi yeniden başlattım.
Sorun nerde anlayamadım.

golge kopyalar

Gönderildi : 21/07/2020 11:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

vssadmin ile shadowstorage'leri silip baştan oluşturun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2020 17:19

(@muratorka)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Deniyorum fakat "erişim engellendi hatası" alıyorum(Administrator ile işlem yapıyorum). Zaten Daha önceden oluşturulmuş bir gölge kopya yok. Sıfırdan da oluşturmak istersem olmuyor.  ( Acronis ile imaj alırken hata alıyorum. VSS çalışmadığı için)

sfc/ scannow yaptım o  da işe yaramadı.

https://support.novastor.com/hc/en-us/articles/360006728474 sayfasında  yazanı da denedim o da olmadı.

Gönderildi : 23/07/2020 09:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda önce VSS' in neden çalışmadığını kontrol etmeniz gerekli, debug açıp logları kontrol etmeniz gerekli.

https://support.microsoft.com/en-us/help/887013/how-to-enable-the-volume-shadow-copy-service-s-debug-tracing-features

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2020 12:15

Paylaş: