Forum

Server 2012 R2 Boot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 R2 Boot dosyası hatalı

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,189 Görüntüleme
(@turkteknoloji)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

server 2012 R2 sistemimize [[email protected]].Banta isimli crypt virüsü bulaştı ama sistem açık ve shadow copy ile baktığımda datalar vardı firmadan bir arkadaş server kapatmayı uygun bulduğu için! "raid" kurulu sistemimiz şuan boot edemiyor muhtemelen server 2012 R2 boot eden dosyanın zarar gördüğünü düşünüyorum bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? ne yapmam gerekiyor windows açılsa shadow copy'den dataları geri yükleyeceğim ama sistem açılmıyor şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/10/2019 15:18

(@enginkosova)
Gönderiler: 375
Üye

Hata ekran görüntüsü yada kodu paylaşabilir misiniz?

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2019 16:39

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @enginkosova

Hata ekran görüntüsü yada kodu paylaşabilir misiniz?

not server operating systems” kısmında kalıyor ilerlemiyor

Gönderildi : 03/10/2019 17:01

(@enginkosova)
Üye

Live bir media ile patition ve boot yapısını kontrol etmediyseniz edebilir misiniz?

Gönderildi : 03/10/2019 17:08

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Live bir media ile patition ve boot yapısını kontrol etmediyseniz edebilir misiniz?

sistemde Raid yapısı var  [[email protected]].Banta virüsü bulaştığı için önemli bilgiler şifrelendi server açıkken shadow copy tarafı çalışıyor ve yedekler duruyordu hiç sorun yoktu. Server kapatıldığı için yedekleri geri alamıyorum yani ben shadow copy çalıştırabilsem sorun kalmayacak ama sistem açılmadığı için shadow copy çalıştıramıyorum başka bir şekilde çalıştırmanın bir yolunu bulmam gerekiyor.

Bu arada boot bir cd ile sistem açtım ama HDD erişilemiyor yani boot ettiğim sistemde görünmüyor bunu da aşamadım live bier media öneriniz varsa onuda deneyebilirim.

Gönderildi : 03/10/2019 17:19

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aslında Boot etmeyen Server 2012 R2'de shadow copy çalıştırmanın bir yolunu bulsam sorun kökten hallolacak yada server 2012 boot eden dosya hatalı hatasını çözebilsem oda sorunu düzeltecek

Gönderildi : 03/10/2019 17:25

(@enginkosova)
Üye

Sistem kapandıktan sonra mı patition yapısını kontrol ettiniz? Sadece boot partition mu görünmüyor?

Gönderildi : 03/10/2019 17:31

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistem kapandıktan sonra mı patition yapısını kontrol ettiniz? Sadece boot partition mu görünmüyor?

sistem kapanmadan daha doğrusu virüs sisteme bulaştıktan sonra shadow copy tarafı sağlam hiçbir sorun yoktu tüm verilere ulaşabiliyordum sorunsuz bir şekilde ama Sistem kapandıktan sonra server boot edemedi bende serveri açamadığım için bu sorunu yaşıyorum

Gönderildi : 03/10/2019 17:58

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sunucuyu kurtarma modunda açıp chkdsk/f ve sfc/scannow komutunu deneyebilirsiniz.

volume shadow dosylarını görebilmeniz için windowsun açılması gerekiyor.Live os olarak hiren's boot ile servera login olup ShadowExplorer ile dosyalara ulaşmayı deneyebilirsiniz.

https://www.hirensbootcd.org/hbcd-v141/

Gönderildi : 03/10/2019 20:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Raid array olduğu ve sadece driver'la halletmek kolay olmadığı tecrübe istediği için live os vs ile disklere olayısıyla shadow görüntüye erişim sağlayamazsınız.
Ancak diskleri söküp profesyonel bir şekilde raid recovery yapabilirseniz shadow dosyalara da ulaşabilirsiniz.
Önünüzde ki en kolay yöntem boot repair yapıp windows'u açmak olduğundan arkadaşlar bu yönde yardımcı olmaya çalışıyor size. Şuana kadar ekran görüntüsü vs ile boot, chkdsk vs disk yapısının tam durumunu paylaşamadığınızdan net yardımcı olamaz kimse. Birçok tutorial var net de şayet tecrübeniz yoksa bence danışmanlık alın birilerinden çünkü bilmeden uğraşıp datalar çok önemliyse shadowcopy'leride kaybedebilirsiniz. Ayrıca durumu uzaktan bilemiyor kimse boot repair de yeterli olmayabilir temel servislerle windows o an çalışmasına rağmen windows klasörü altındaki birçok şeyde şifrelendiyse bu sefer windows'un repair edilmesini sağlamanız lazım. Ayrıca sunucunun markasına göre smartstart vs windows installation yöntemiyle disklere erişim sağlayamıyorsanız ihtimalen kurumsal acronis gibi bootable media'lar ile disklere erişim ihtimali var görmezse yine raid controller driver entegrasyonu gerekir. Ayrıca tecrübeli biri image alıp başka bir noktada restore çalışabilir kaynağı bozmamak adına.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2019 21:18

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Raid array olduğu ve sadece driver'la halletmek kolay olmadığı tecrübe istediği için live os vs ile disklere olayısıyla shadow görüntüye erişim sağlayamazsınız.
Ancak diskleri söküp profesyonel bir şekilde raid recovery yapabilirseniz shadow dosyalara da ulaşabilirsiniz.
Önünüzde ki en kolay yöntem boot repair yapıp windows'u açmak olduğundan arkadaşlar bu yönde yardımcı olmaya çalışıyor size. Şuana kadar ekran görüntüsü vs ile boot, chkdsk vs disk yapısının tam durumunu paylaşamadığınızdan net yardımcı olamaz kimse. Birçok tutorial var net de şayet tecrübeniz yoksa bence danışmanlık alın birilerinden çünkü bilmeden uğraşıp datalar çok önemliyse shadowcopy'leride kaybedebilirsiniz. Ayrıca durumu uzaktan bilemiyor kimse boot repair de yeterli olmayabilir temel servislerle windows o an çalışmasına rağmen windows klasörü altındaki birçok şeyde şifrelendiyse bu sefer windows'un repair edilmesini sağlamanız lazım. Ayrıca sunucunun markasına göre smartstart vs windows installation yöntemiyle disklere erişim sağlayamıyorsanız ihtimalen kurumsal acronis gibi bootable media'lar ile disklere erişim ihtimali var görmezse yine raid controller driver entegrasyonu gerekir. Ayrıca tecrübeli biri image alıp başka bir noktada restore çalışabilir kaynağı bozmamak adına.

ilginiz için çok teşekkür ederim bu konu benim için acil bir durum bana yardımcı olacak yada tavsiye edeceğiniz irtibata geçeceğim biri var mı? hızlı bir şekilde çözmek adına buna ihtiyacım var

Gönderildi : 03/10/2019 22:29

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

WhatsApp Image 2019 10 03 at 23.06.05

mevcut raid hdd söktüm yerine başka hdd taktım ama raid driverları olmadığı için görmedi driver konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 03/10/2019 23:04

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sizin sorununuz raid yapısı ile alakalı değil raid yapınızı bozarsanız tüm veriler kaybolacaktır.

İbrahim hocamızın dediklerini yapabilirseniz size yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 04/10/2019 09:53

(@turkteknoloji)
Trusted Member
Konu başlatıcı

phobos ransomware bulaşmış dosyalarım var şifrelenmiş bunları açabilir miyim? yada bu dosyaları açan bir şirket var mıdır?

Gönderildi : 04/10/2019 13:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Size verdiğim firma ile görüştünüz mü. Ransomware ile ilgili Mehmet Yayla var o ilgileniyor bu konularla kendisi buraya üye.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/10/2019 14:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @turkteknoloji

phobos ransomware bulaşmış dosyalarım var şifrelenmiş bunları açabilir miyim? yada bu dosyaları açan bir şirket var mıdır?

https://www.infinitumit.com.tr/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/10/2019 00:16

Paylaş: