Forum

Server 2012 R2 - Ac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 R2 - Active Directory Yapısı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@yusufcengizhancagan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

herkese iyi akşamlar, 

server 2012 R2 active directory yapımız çöktü, domain e dahil bilgisayarlarımız vardı. Server 2012 R2 eski bir işletim sistemi olduğu için bizde server 2019 Standard kurduk, domain controller rolünü aktif etmedik, sistem şuan aktif çalışıyor. 

Benim sorum Server 2012 R2 de domain controller da domain e dahil olan pc leri veri kaybı yaşamadan nasıl domain den çıkarabilirim.

Mevcut yedekleri almadan kısa yoldan bu işin bir çözümü var mı? Local den bağlanıp domain den çıkarabilirim ama bu durumda veriler kaybolur mu?

Gönderildi : 08/01/2023 18:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Geçmiş olsun. Bu konuda çok fazla konu var portalda aşamaları öğrenebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/user-profile-wizard/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/profwiz-ile-profil-migrating-etme-hk/

Profilleri temp profile düşmeden transfer etmeniz lazım her makineye ayrı işlem yapmış olacaksınız. Öncelikle birkaçını yedekleyerek sürece alışın sonra seri yeni domain member'lara aktarırsınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2023 19:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Domain den çıkarınca veriler kaybolmaz, ancak yeni domain' e aldıktan sonra eski profilden yeni profile taşımanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2023 22:52

(@yusufcengizhancagan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 11/01/2023 21:38

Paylaş: