Forum

Remote App Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Remote App Hk

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,945 Görüntüleme
(@erdinc)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Remote App üzerinden çalışan uygulamalarda dosyaları kaydederken sunucunun klasörlerini erişime kapatıp yalnızca local pc.ler üzerine kaydetmeyi nasıl sağlayabiliriz?

Konuyla ilgili desteklerinizi rica ederim.

Gönderildi : 05/03/2021 10:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Selam, hiç denemedim ama sesli düşünüyorum,

Remote app sunucusuna gpo ile local disklerin görünmesini yasaklarsan sanırım remote app uygulaması üzerinden de sunucu disklerini görmezler, ancak bu durumda senin redirect ettiğin local diskler gelir mi denemek lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2021 10:51

(@erdinc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam Hakan Hocam,

Remote App sunucuna GPO ile sunucu diskleri gizlediğimde local disklere redirect etmiyor. Bunun başka bir yolu olabilir mi acaba? Nette baya araştırdım ama bir sonuç alamadım.

Konuyla ilgili değerli yardımlarınızı ve desteğinizi rica ediyorum.

Bu ileti 3 yıl önce Erdinç Danış tarafından düzenlendi

Gönderildi : 05/03/2021 16:28

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/542045/

Burada bahsedilen işlemle gizleyebilirsiniz.
Ancak uygulama demişsiniz uygulamanın kendi içinde folder tanımları varsa yine oraya kaydetmeye çalışır. Olasılıklar için senaryolarınızı tam bilmek gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2021 18:31

(@erdinc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Hocam remote app sunucusu üzerinden gpo ile sunucunun disklerini gizledim. Lakin sunucunun disklerini gizledikten sonra  local disklere redirect etmiyor. Bunun için gpo ile ugulayabileceğim bir kural var mı?

Gönderildi : 06/03/2021 13:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu gpo öyle bir şey yapmaz ki, yani sunucu disklerini yasakladım, madem öyle al sen kendi disklerini gör demez 🙂 Kendi disklerini görmen RDS de redirection ayarları ile ilgili, yani onu gpo dan bağımsız zaten yapıyor olman lazım local diskleri görmek istiyor isen.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2021 17:55

(@erdinc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Hakan Hocam Merhaba,

GPO ile sunucu diklerini engelleyip kullanıcıların local disk ve klasörlerine redirect edip etmeyeceğini test ettiğimde local pc.lerdeki disk ve klasörlerin gelmediğini gördüm. Bunun yerine kullanıcıların local klasörlerini hızlı erişim menüsünde değiştirdim.

Aslında benim tam olarak istediğim şey remote app'te sunucunun disk ve paylaşılan klasörlerini hiçbir şekilde görmeden kullanıcıların yerel disk ve klasörlerinin oturum açtıkları pc.ye göre gelmesini istiyordum. Ama sanıyorum istediğim şekilde bir çözüm yok gibi.

Gönderildi : 08/03/2021 09:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aslında var ama düşündüğün gibi değil demiştim.

1 - GPO ile local diskleri kapat

2 - Redirection özelliği ile bu rds standart özelliğidir kullanıcı disklerini sunucu diskleri haline getir.

16278 image
16299 image
16220 image

Gönderildi : 08/03/2021 10:47

(@erdinc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Hakan Hocam, yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Son olarak birşey daha soracam. GPO'dan local diskleri gizlediğimiz gibi, hızlı erişim menüsünde yer alan kısayollar ve Downloads, Documents vb. klasörlerin erişimi gizleyebilir miyiz? Erişimi engelleyen kural var ama klasörleri gizleyecek bir kural göremedim.

Gönderildi : 09/03/2021 09:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Benim müşteri profili genelde bu tür şeyler istemediği için bir bilgim yok, mutlaka yapılır ama uğraşmak gerekebilir, google araması yaparsan zaten bir gpo var ise çıkar. Bana göre çok antin kuntin işler bunlar zaman daha değerli 🙂 Yani son kullanıcıya örnek 30 yaşındaki bir insana elle mama yedirmek gibi, bırak yemek yesin kendi başına bu kadar yönlendirme bence, azıcık bir kaç yere tıklasınlar yani.

Gönderildi : 09/03/2021 11:40

Paylaş: