Forum

NPS kurulum ve GPO ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] NPS kurulum ve GPO ile Kullanıcılara SSID dağıtma

3 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,081 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar iyi forumlar dilerim. Bir AP projesinde Aruba AP505-504 cihazları instant olarak konumlandırdık. WPA2 personel yayını için bir NPS server kurdum.

Öncelikle Aruba ve Nps konusunda biraz acemi olduğum için bazı hususlarda sizin de değerli görüşlerinizi almak istedim.

Yapıda CA server olmasına rağmen NPS rolünü verirken CA rolünü de verdim sadece kablosuz için sertifika üretmesi amaçlı bir sorun yaşar mıyım ?

NPS kurulumunda mschapv2 olarak seçtiğimde kullanıcılar bağlanamadı ama EAP (PEAP) yaptığımda bağlantı sağlandı bu bir sorun yaratır mı ?

ve son olarak son kullanıcıda SSID'ye bağlanırken kullanıcı adı ve şifre istiyor altta logon bilgilerini kullan diyor. Bunu GPO ile kullanıcı login olduğunda otomatik olarka SSID'ye bağlanacak şekilde bir kural yazmak mümkün mü ? (benzeri araştırmalarım oldu ama tam net bir cevap bulmadım.)

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/09/2022 14:21

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

evet GPO ile SSID dağıtımı yapabilirsiniz ve NPS'i Radius Server doğrulama olarak kullanabilirsiniz. Domain 'deki makineleriniz otomatik olarak bağlanabilirler.

yB

Gönderildi : 25/09/2022 10:47

(@erdemavci)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Gönderen: @berkayguzelbeyoglu

Merhabalar iyi forumlar dilerim. Bir AP projesinde Aruba AP505-504 cihazları instant olarak konumlandırdık. WPA2 personel yayını için bir NPS server kurdum.

Öncelikle Aruba ve Nps konusunda biraz acemi olduğum için bazı hususlarda sizin de değerli görüşlerinizi almak istedim.

Yapıda CA server olmasına rağmen NPS rolünü verirken CA rolünü de verdim sadece kablosuz için sertifika üretmesi amaçlı bir sorun yaşar mıyım ?

NPS kurulumunda mschapv2 olarak seçtiğimde kullanıcılar bağlanamadı ama EAP (PEAP) yaptığımda bağlantı sağlandı bu bir sorun yaratır mı ?

ve son olarak son kullanıcıda SSID'ye bağlanırken kullanıcı adı ve şifre istiyor altta logon bilgilerini kullan diyor. Bunu GPO ile kullanıcı login olduğunda otomatik olarka SSID'ye bağlanacak şekilde bir kural yazmak mümkün mü ? (benzeri araştırmalarım oldu ama tam net bir cevap bulmadım.)

şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Sertifika için mevcut CA sunucuyu da kullanabilirsiniz, yeni sunucu kurduysanız yeni ürettiğiniz sertifikayı tüm cihazlara dağıtmanız da gerekli. Domain ortamındaki cihazlar için bunu GPO ile yapabilirsiniz ancak domainde olmayan cihazınız fazlaysa biraz zahmetli olabilir sizin için.

Cihazların kablosuz ağa otomatik dahil olması için aşağıdaki gibi bir policy oluşturup bunu domaindeki cihazlara gönderebilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2022 09 26 165154

Gönderildi : 26/09/2022 16:59

Paylaş: