Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active Directory Kullanıcı Adlarının Değişimi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şu anki yapıda active directory üzerindeki kullanıcı adları Bilgisayar-1, 2.. şeklinde tanımlı.

Ortamda yaklaşık 150 civarı bilgisayar mevcut. Bu kullanıcıların kullanıcı adları active directory üzerinde kolaylıkla değiştirilebiliyor fakat client tarafında eski kullanıcı profilleri güncellenen kullanıcıya göre en basit şekilde nasıl aktarılabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/09/2022 12:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Görünen adları değiştirerek süreci çözebilirsiniz.

Sorunuza cevap ise; https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/profwiz-ile-profil-migrating-etme-hk/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2022 03:37

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1616
Noble Member

Profwiz aynı kullanıcının profil folder'ını değiştiriyor muydu bilemedim. Aşağıdaki registry yolunda bilgisayarda oturum açmış olan her kullanıcı için ilgili anahtarlar içerisinde "ProfileImagePath" değeri vardır. Makinayı farklı bir Admin user ile açıp önce klasör adını düzenleyin ardından bu değeri olması gerektiği şekilde ayarlarsanız profil yeni yolunda çalışacaktır.

Araştırınca Ben de yeni bir şeyler buldum ve öğrendim.. 😉

wmic useraccount get name,sid

Komutu ile domaindeki kullanıcıların kul. adı ve SID listesini alabiliyormuşsunuz.

Hatta komutun sonuna "> d:\liste.csv" gibi bir parametre eklediğinizde liste olarak verebiliyor. (dir komutundan biliyorum.)

Belki anlattığım manuel işlemi otomatik bile yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

HKLM:\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

Gönderildi : 04/10/2022 16:17

Paylaş: