Forum

name server ve web ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] name server ve web server kurulumu hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,131 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

içeride web sitesi barındırmak istiyorum ve name server ile a kayıtları gibi tüm hizmetleri de kendi ip lerimden vermek istiyorum. bu konuda nasıl ilerleyebilirim. bunun yanı sıra dns server da kurmak istiyorum. dns server sadece firmadaki herkes için internete çıkartacağı dns server olmasını sağlamak amacıyla.

Gönderildi : 04/02/2021 13:52

(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @osmandurmus

merhabalar,

içeride web sitesi barındırmak istiyorum ve name server ile a kayıtları gibi tüm hizmetleri de kendi ip lerimden vermek istiyorum. bu konuda nasıl ilerleyebilirim. bunun yanı sıra dns server da kurmak istiyorum. dns server sadece firmadaki herkes için internete çıkartacağı dns server olmasını sağlamak amacıyla.

x bir domain aldığımız yerlerde dns i ns1.xxxx.yyy ve ns2.ccc.vvv gibi adreslere yönlendiriyoruz bu a kaydı yönlendirirken de ip adresi giriyoruz. ben artık domain i aldığım yere kendi ns kayıtlarımı girmek ve a kaydı yönlendireceksemde kendi ip mi girmek istiyorum. kısaca ek açıklama yapmam gerekirse 

Gönderildi : 04/02/2021 13:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu konuda çok fazla kez cevap verdik, forumda arama yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/02/2021 19:36

Paylaş: