Forum

Kullanıcı hesabı ki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı hesabı kitlenmeme sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
760 Görüntüleme
(@dogukan24)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar.

Gpo üzerinde kullanıcıların belirli bir sayıda yanlış şifre girince hesaplarının kitlenmesi için gerekli ayarları resimde görüldüğü gibi yaptım. Client üzerinde hem cmd hemde rsop.msc üzerinden kontrol ettimğimde policy ayarlarını almış olarak gözüküyor. Fakat tüm bunlara rağmen şifre ne kadar yanlış girilirse girilsin kullanıcı hesabı kitlenmiyor. Başka bir policy tarafından eziliyor diye test olarak farklı ou açtım user ve computer objesini test ou altına taşıdım policyde test ou linkledim genede hesap kilenmiyor.

Konu hakkında değerli yardımlarınızı rica ederim.

image
image
image
Bu konu 2 yıl önce Doğukan Ergen tarafından düzenlendi

Gönderildi : 17/06/2022 00:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Domain ortamında Account Policy Default Domain Policy dışında çalışmaz. Eğer farklı bir GPO olacak ise yine domain root dizininde olmalıdır. Tek istisnası FGPP. Özetle OU bazlı Account policy set edemezsiniz. Eğer böyle bir iş ihtiyacı var ise FGPP kullanmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2022 09:31

(@dogukan24)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam selamlar.

Normalde Default Domain Policy içinde ayarlı tüm denemelerime rağmen çalıştıramadım. En son farklı bir ou içine set ederek denedim Default Domain Policy'de bir sorun var mı diye. Yani Default Domain Policy üzerinde uyguluyorum fakat hesaplar ne kadar yanlış şifre girilirse girilsin kitlenmiyor.

Gönderildi : 17/06/2022 10:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

gpresult /h ile raporladığınızda yaptığınız ayarları görüyor musunuz. Bir de lock olması gereken aşamada DC üzerinde hangi log oluşuyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2022 14:01

(@dogukan24)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz gpresult /h ile yaptığım değişikliği görüyorum fakat dc üzerinde hiç bir log oluşmuyor.

Gönderildi : 17/06/2022 15:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

FGPP tanımlı mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2022 15:47

(@dogukan24)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner hayır hocam tanımlı değil 2 tane domain ortamımız var ama child domain değil ikisi başka forest bağımsız aralarında replikasyon var 2 ortamımızda da  FGPP tanımlı değil bir ortamımızda hesaplar kitleniyor sorun yok diğer ortamda kitlenmiyor policyleri karşılaştırdım birebir aynı.

Gönderildi : 17/06/2022 15:52

Paylaş: