Forum

IIS Dosya sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Dosya sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,646 Görüntüleme
(@suleymankasap)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar dilerim IIS üzerinden sorunsuz şekilde 2 adet site yayınladım ama bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

Açtığım klasör içeriğini görmüyor hiç bir şekilde resim olarak ekte göre bilirsiniz ne yapmam gerekli acaba !

Yeni Bit Eşlem Resmi

Görseli daha net görmek için

Bu konu 4 yıl önce 2 defa suleyman kasap tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/03/2020 17:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu normal bir durum zaten bu ekranda içeriği görüp yakmak istediğiniz nedir? IIS dosyalarına C:\inetpub\wwwroot altından erişebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2020 13:01

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@rizasahan Mesajınız için teşekkür ederim. 

C:\inetpub\wwwroo dosyaları normal şekilde çalışmaktadır. 2 Adet domain ekledim ve sorunsuz olarak çalıştırdım. Daha sonra bir adet site kurmak istedim gerekli dosyaları C:\inetpub\wwwroo/suleymankasap olarak dosya acarak içerik ekledim ve kurulumu tamamladım ama kendi tasarladığım temayı kurulum yaptığım sitenin gerekli yerine ekledim .js .css gibi dosyaları olduğu için bu dosyaları çalıştıramadım örnek olarak domain.com.tr/style.css olan linke baktığımda bu css görünmüyor ama domain.com.tr/suleymankasap/style.css olarak baktığım zaman gerekli css dosyasını göre biliyorum ama sitede çalışmıyor ve diğer dosyaları eklediğimde görselde görmekte olduğunuz bu sayfa ile karşılaşıyorum umarım anlata bilmişimdir. 🙂

Gönderildi : 23/03/2020 21:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Süleyman Bey IIS eğitimi almanızı öneririm çünkü çok temel seviyedesiniz ve forum ile çok hızlı ilerleme şansınız yok.

IIS üzerinde bir web sitesi açabilirsiniz, sonra bunun içerisine bir takım uygulamalar koyabilirsiniz ancak uygulamalarınızın çalışması için .net core, .net framework, php, cgi ve benzeri o uygulamaların çalışması için gereken bileşenleri kurmanız şart.

İlk sorunuz için IIS üzerinden klasörleri görmek istiyorsanız içerik görünümü sekmesi var onu seçmeniz yeterli ama Rıza' nın da söylediği gibi bu size bir uygulamayı çalıştırmak için yeterli olmaz, sadece o web sitesinin içerisindeki dosyaları görüntüler.

https://www.udemy.com/course/microsoft-iis-egitimi-bolum1/learn/lecture/7216856#overview

https://www.udemy.com/course/microsoft-iis-egitimi-bolum2/learn/lecture/7216912#overview

https://www.udemy.com/course/microsoft-iis-egitimi-bolum3/learn/lecture/7216926#overview

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2020 12:22

(@suleymankasap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam öncelikle sizden özür dilerim bazı sağlık sorunları nedeni ile yazmış olduğunuz mesaja cevap veremedim. 

Ama sizin udemy üzerinden içerik verdiğinizi bilseydim sanırım o kadar parayı boş yere vermezdim. En kısa sürede ilk maaşım ile derslerin hepsini almak isterim tekrar dan sizden ve yorum yazan herkes den özür dilerim. 

Gönderildi : 15/11/2020 00:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun, özür dileyecek bir durum yok, malum bilmemek değil öğrenmemek bence sıkıntı, siz emek veriyorsunuz IIS gibi TR de pek bilinmeyen bir konuda kendinizi geliştiriyorsunuz.

Kolaylıklar.

Not: Satın almadan önce bana yazın %50 indirim kuponu üretirim.

Bu arada eğitimi almak zorunda değilsiniz biz buradan ücretsiz yardıma her zaman hazırız. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2020 14:36

Paylaş: