Forum

İptal Edilen GPO Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] İptal Edilen GPO Kullanırılar Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
743 Görüntüleme
(@savasdemirci-2)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows Server 2012 kurulu bir sunucumda bazı kullanıcılara Yapısal Birim icerisinde gpo ile istediğim programın otomatik açılmasını sağlamıştım, şimdi bunu geçici olarak durdurmam gerek fakat gpo linkini Yapısal Birim içerisinden silmeme rağmen hala birçok kullanıcı gpo varmış gibi davranıyor. Kullanıcıyı o yapısal birimden çıkarıp klasik users a taşımayıda denedim nafile. Bir şekilde sanki gpo ayarları bu kullanıcılarda sabit kalmış gibi. Bu konuda ne yapabilirim. 

Bu konu 4 yıl önce savasdemirci tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/07/2020 09:12

(@mehmet_oz)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba 

İşlemi hangi policy üzerinden gerçekleştirdiniz.Regedit ve ya Bat dosyası ile mi yaptınız. Gpo belli aralıklar ile clientlere ulaşır varsayılan olarak mı bıraktınız.Daha üst bir ou da baskın gelen bir policy olabilir mi? Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Son olarak bir tane sorun veren client üzerinde çalıştır üzerinden Gpupdate /force yapıp akabinde rsop.msc çalıştırıp uyguladığınız policy hale gözüküyor mu test eder misiniz? Eğer policy gözükmüyor ise policy bilgisayar bazlı ise yeniden başlatıp sonuçları bizimle paylaşın lütfen. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/07/2020 09:49

(@savasdemirci-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @Mehmet_oz

Merhaba 

İşlemi hangi policy üzerinden gerçekleştirdiniz.Regedit ve ya Bat dosyası ile mi yaptınız. Gpo belli aralıklar ile clientlere ulaşır varsayılan olarak mı bıraktınız.Daha üst bir ou da baskın gelen bir policy olabilir mi? Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Son olarak bir tane sorun veren client üzerinde çalıştır üzerinden Gpupdate /force yapıp akabinde rsop.msc çalıştırıp uyguladığınız policy hale gözüküyor mu test eder misiniz? Eğer policy gözükmüyor ise policy bilgisayar bazlı ise yeniden başlatıp sonuçları bizimle paylaşın lütfen. İyi çalışmalar.

Merhaba, Group Policy Yönetimi ile yaptım, her değişikliği yaptığım zaan gpupdate /force ile etkinleşmesini sağladım. İlginç olan OU üzerindeki bazı kullanıcılarda istediğimi yapabiliyorum ama bazıları etkilenmiyor. Otomatik çalışan programı değiştirdim başka program atadım hala eskisi geliyor. Boş bir gpo oluştırdum hala eski otomatik program geliyor. Server ı yeniden başlattım gene aynı. Program da otomatik başladığı için rsop.msc yi çalıştıramıyorum 🙁

Gönderildi : 23/07/2020 10:15

(@tanerk)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Ortamda birden fazla DC var mı? Policy tarafından etkilenmeyen kullanıcıların bilgisayarında, programın çalıştığı kullanıcıyı açtığında ne oluyor ona bakabilir misiniz?

Gönderildi : 23/07/2020 11:56

(@mehmet_oz)
Gönderiler: 105
Estimable Member

@savasdemirci-2

Ek olarak aynı policy gelip kapalı halde  force eder misiniz? Clientler imaj lamı atıldı işletim sistemi nedir? SID sorunuda olabilir başka bir policy açıp etkiliyor mu denediniz mi?

Gönderildi : 23/07/2020 12:06

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member

Policy kullanıcıya mı bilgisayara mı uygulanıyordu.

Gönderildi : 23/07/2020 13:47

(@savasdemirci-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Problem bir süre sonra kendi kendine çözüldü belki bir güncelleme belki tesadüf bilemiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/11/2020 15:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/12/2020 16:47

Paylaş: