Forum

functional levels u...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] functional levels upgrade sonrası olanlar

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 2012 r2 sunucumda kurulu olan dc functional seviyesi 2003 tü bunu 2008 r2 çektiğimiz an sunucum birden restart istedi ve o dk dan sonra herşey saçmalamaya başladı sunucu restart istedikten sonra rdp gelmedi vmware konsoldan girmek istedim burdan şifre ekranında şifre giriyorum makına hiçbir tepki vermiyor 2-3 kez restarttan sonra açıldı yenı sıfırdan bır sunucu kurdum rollerı aktardım adc olarak restarttan sonra o sunucuda o hale döndü su an restart etmeye korkar olduk sunucuları sanki bir kontrol aşamasına takılıyor bazen ama çözüme ulaşamadık 🙁

Gönderildi : 26/10/2020 22:44

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

loglarınızı kontrol edin. active directory sağlıklı çalışıyormu onu kontrol edin

Gönderildi : 28/10/2020 09:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

18 yıldır AD yönetirim ilk defa böyle bir şey duyuyorum, böyle bir şeyin olması için örneğin olmayan recyclebin özelliğini önceden elle eklemiş sonra da FFL veya DFL yükseltip elle açmanız lazım yani çok olası bir durum değil. Muhtemel sıfırdan kurma şansınız yok ise bir uzamana gösterin logları incelesin db ile ilgili bir sorunda olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2020 17:40

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba,

18 yıldır AD yönetirim ilk defa böyle bir şey duyuyorum, böyle bir şeyin olması için örneğin olmayan recyclebin özelliğini önceden elle eklemiş sonra da FFL veya DFL yükseltip elle açmanız lazım yani çok olası bir durum değil. Muhtemel sıfırdan kurma şansınız yok ise bir uzamana gösterin logları incelesin db ile ilgili bir sorunda olabilir.

Hocam sorunu çözdük ADSI edit password conteiner eklendi ve sorun çözüldü bunun nasıl olmadığı yada 2003 seviyesinde nasıl çalıştığını anlayamadık sorunun çözümüde aşağıdaki gibidir.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/6f7f8d28-911b-4ea0-b592-447e7ca2116a/password-settings-container-missing-in-the-ad-administrative-center-and-adsi-edit?forum=winserverDS

Gönderildi : 30/10/2020 10:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Tahmin ettiğim şey olmuş yani 🙂 Bence sizden önce birileri fena kurcalamış.

Neyse geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2020 11:08

Paylaş: