Forum

Fileserver Portal

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fileserver Portal

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
892 Görüntüleme
 inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Mevcut fileserverimiza şirket çalışanlarının haricinde belli yerlere erişecek kullanıcılar için , basit bir arayüz programı arıyorum ama bulamadım.Mevcut fileserver üzerindeki yetkili olan kullanıcılar yetkisi dahilinde giriş sağlamalarını hedefliyoruz.

Bu konu hakkında önerebileceğiniz bir program var mı acaba ?

Gönderildi : 28/06/2019 11:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://medevel.com/dms-cloud-file-sharing-opensource/
https://pdf.wondershare.com/business/open-source-document-management.html

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/230754/

Basit olanları da var ancak sorun güvenlik yetersizliği. Bu tip uygulamalara DMS, document management system denir bu başlıkta araştırabilirsiniz. Local ve remote audit, güvenliği de sağlayan platforma DLP denir bazılarının remote erişimi ve entegrasyonu vardır. Daha basit proje yönetimi bazlı Dataroom uygulamaları da mevcut. Sharepoint bu tip organizasyonlar içindir hakeza şuan azure, amazon vs cloud platformlarda bu tip projeler yapılabilir. Benzer forum konuları var.
Webden sadece login olarak manage edilmiş fileserver dosyalarına erişim güvenlik sorunu demektir. O yazılımın dayanıklılığına bağımlı olursunuz o yüzden direkt olarak opensource, basit çözümler tercih edilmez. Bunların çoğu da direkt windows share folder görünümü sağlamaz. O yüzden en kolay ve güvenli yöntem personelin uzaktan kendi cihazlarından VPN ile kısıtlanmış network'ünüze ve dahil edilmesi share folder'a erişimidir. Zaten Cloud çözümler dışında hemen her platformda öncül auth. vpn ile sağlanması tavsiye edilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2019 11:07

inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim.Aslında eksik yazmışım, checkpoint bağlantı ile bağlantı sağlıyoruz,ondan sonra bu bahsettiğim uygulamanın devreye girip web arayüzden tıklamalarını sağlamak istiyorum.

Gönderildi : 01/07/2019 08:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Çok uzun zaman önceydi hangi uygulamaydı hatırlayamadım açıkçası. Linklerdekilere felan tek tek bakmam lazım. DMS lerden bunu yapan arkadaş varsa nokta atışı cevaplayacaktır. Epey önce mydlp ile böyle bir entegrasyon denenmişti ama değişti ücretli oldu o uygulama. Peki şöyle sorayım policy var VPN ile kullanıcı içeri alınıyorsa share folder ile file server'a direkt erişim niçin yapmıyorsunuz. En kolay yönetim bu şekilde oluyor malum. Bende bu şekilde kullanıyorum bir yerde laptoplarından vpn ile map drive'a erişiyor kişiler.
Ha düzelteyim yukarıya tekrar bakınca gereksiz olmuş bu kısım 🙂 bakmanız gereken Dataroom uygulamaları şirket dışına yetkilendirmeli erişim için. Free birşey bulabileceğinizi sanmıyorum daha önce görememiştim. Ben direkt böyle bir proje yapmadım yapan varsa uygulama farklarını belirtecektir.
Örneğin https://datarooms.org/
Mesela bu listede ki Merril ile bir müşterimiz bize erişim gönderiyor aralıklarla. Arayüzleri gayet kolay, anlaşılır ama yönetimini bilmiyorum. Amazon, azure cloud inceleyin, Box dışında dropbox enterprise sürümleriyle de bu iş sağlanabilir incelenebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2019 10:52

Paylaş: