Forum

Active Directory ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active Directory hatali kurulum acilmiyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
859 Görüntüleme
(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows server 2003 baska bir etki alanina bagli calisiyordu kendi kullanico adim ile active directory kurdum. Kurulumu bilmiyorum daha once ad kullanmadim  default olarak ilerledim isim olarak firma01 ve firma.domain yazdim sifre belirledim.

Restart sonrasi hicbir sekilde login olmuyor log on to kisminda Firma01 gorunuyor administrator giris yapmiyor. F8 ile Directory services bolume o sifre ile giris yaptim o bolumde de remove islemi calismiyor normal mode uyarisi cikiyor.

Geri dönüş yapma imkanimi varmi konunun bir cozum makalesi varmi aradim sonuca ulasamadim belkide neyi arayacagimi bilemedim. 

Server yedek felan hic birseyi yokmuş eger arizayi giderebilirse sizlerinde yardimi ile benim icin guzel bir tercube olacak.

Saygilarimla.

Gönderildi : 27/06/2019 22:52

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ek olarak Bilgisayarım özelliklerden bakınca Server adı var domain kısmında *Unknown* yazıyor.

Gönderildi : 28/06/2019 09:47

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Merhaba Ömer bey;

Kendi imkanlarınızla çözüm üretmeye çalışıyorsunuz, bu konudaki çözüm arayışınızı takdir ediyorum ancak domain süreçleri belirli bir uzmanlık gerektiriyor. Daha önceden tecrübeniz olmadığından da açık yüreklilikle bahsetmişsiniz. Probleminize ilişkin başlamadan önce yapılması gereken ve kurulumdan sonra izlenmesi gereken süreçler var. Size tavsiyem uzman desteği almanız yönünde olacak. Bizler tabi ki yardımcı olmak isteriz ancak bu şekilde bildirdiğiniz genel problemlere portal üzerinden çözüm üretmek gerçekten zor.

Gönderildi : 28/06/2019 11:11

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Ömer Bey Merhaba,

DC tarafında uzmanlık seviyesinde bilginiz yok ise Serkan Hocamızın belirttiği gibi buradan vereceğimiz yönlendirme kısıtlı olacaktır.

Yinede yardımcı olmak adına Server 2003 daha önceden bir domaine bağlı olarak çalışıyordu siz bu server içersine tekrardan dc kurmaya çalıştığınızı varsayıyorum.

Şu anda 2003 Server DC olarak mı ayarlı? kurulum yaparken new forest olarak mı ilerlediniz.

Gönderildi : 28/06/2019 11:58

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey çok teşekkür ederim.
Erdem bey teşekkür ederim evet dc new forest olarak ilerledim ayni islem virtualda yaptim. Normal serverda domain.com.tr yazmisim virtualde server.domain.com.tr olarak ilerledim.
Normal serverda domain alamadigi icin masaustu acilmadi.
1 hafta oncede virtualbox icine yeni Server 2003 kurdum ilk amacim fiziki server 2003 icinde calisan kalite dokuman yazilimini aktarmakti asp ve asp.net ile calisan gicik bir yazilim.
IIS aktarmak icin bir program bulduydum ad gerekli diyordu bende kurayim geri kaldirrim mantigiyla hareket edince oldu XP de oldugu gibi bundada sistem geri yukleme vardir diye tahmin ediyordum.
Bir kac hafta sonra yeni serveri devreye alacaktim bu hatamdan dolayi erken devreye aldim.

Yukaridaki bahsettiğim olay şuan çiğrindan cikti uzerinde çılgın denemeler yapiyorum 🙂 boş vakitlerde uğraşmaya devam edeceğim.
Bu vesile ile server uzerinde de yeni bilgiler öğreniyorum.
Tekrar teşekkür ederim.
Kendimce kaynaklari arastirip kurcalamaya devam ediyorum bir sonuca ulasirsam buradan detayli olarak neler yaptiklarimi belirtirim (şuan server acilmiyor regisry virtualinki ile degistirdim cd ile repair kismiyla islemlere basladim).

*Cepten yaziyorum yazim yatalari icin uzgunum,..

Gönderildi : 29/06/2019 21:22

Paylaş: