Forum

Domain user'lara GP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain user'lara GPO printer deploy edememek.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
895 Görüntüleme
(@mehmetkocakaya)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

DC 'den farklı bir sunucumda print server oluşturdum ve yazıcılarımı deploy ettim, domain admin yetkisi bulunan bilgisayarlarda yazıcılar geliyor, domain user bilgisayarlarda yazıcılar gelmiyor.

Ayrıca domain user bilgisayarlarda " \\sunucuadi " şeklinde paylaşımdaki yazıcıya bağlan dediğimde de admin parolası istiyor. Bu iki sorun aynı izinden kaynaklı gibi. 

Deploy işlemini sadece user configuration için yaptım, machine configuration a dokunmadım.  

Security filtering tabında Authenticated Users grubu var sadece.

Delegation tabı ise aşağıdaki gibi.

Ekran görüntüsü 2022 01 23 140420

Desteklerinize teşekkürler.

Bu konu 2 yıl önce 2 defa Mehmet Kocakaya tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/01/2022 14:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Öncelikle sürücüler sunucuya doğru şekilde kurulmalı ve yazıcılar üzerindeki yetkilendirmeyi doğru vermelisiniz. Policy uyguladığınız OU türüne göre seçmelisiniz deploy türünü.
Ek olarak bazı yazıcı sürücüleri local admin olmadan kurulamayabilir bu mümkün bunun için per user yerine per device yöntemi seçilebilir. Diğer kontroller log'lar ve gpresult üzerinden yapılmalı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/01/2022 16:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Belki yararlı olabilir.

https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-uzerinde-group-policy-kullanarak-yazici-dagitimi/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/01/2022 13:16

Paylaş: