Forum

AD Grup Policy Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] AD Grup Policy Hk

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
701 Görüntüleme
(@sirgloomy)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 
Terminal mantığı ile çalışan bir işletme çalışıyorum.Grup policy ayarlarımızı düzenledik gerekli düzenlemeleri yaptık.

Bir policy oluşturduk kullanıcılar belli bir süre işlem yapmadıklarında önce bağlantısını kesiyor sonra oturumunu kapatıyor buraya kadar herşey güzel ama şöyle bir şey yapmam gerekiyor bu policyi mesai saatleri dışında çalıştırmam gerekiyor bazen kullanıcılar işletmede 4 5 saat zaman geçirebiliyor geldiklerinde oturumlarının kapanmasını istemiyorum böyle bir tecrübesi olan oldumu daha önce teşekkür ederim

Gönderildi : 28/01/2022 14:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Merhaba,
GPO ile zamanlı policy mümkün değil OS tarafında reg vs kalıcı kayıtlar üzerinden işlem yürüdüğü için.
Bunun olabilmesi için RDS session'ları yöneten bir uygulama olması gerekir biliyorsa Hakan abi yazacaktır öyle bir 3rd app var mı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2022 14:55

(@sirgloomy)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Merhaba,
GPO ile zamanlı policy mümkün değil OS tarafında reg vs kalıcı kayıtlar üzerinden işlem yürüdüğü için.
Bunun olabilmesi için RDS session'ları yöneten bir uygulama olması gerekir biliyorsa Hakan abi yazacaktır öyle bir 3rd app var mı.

Anladım hocam çok teşekkürler cevabınız için en kötü ihtimal olarak oturum kapatma süre sınırını 6 ile 8 saat arasına çekeceğim derdim zaten rdp serverlarda ki yükü azaltmak akşam en azından oturumdan kapanırsa makinalar biraz daha rahat ve sıkıntısız çalışır diye umuyorum teşekkürler tekrardan 

Gönderildi : 28/01/2022 15:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, zaman ile ilgili bir ayar yok evet ama RDS de ayrı local PC de ayrı gpo uygulayabiliyorsun.

Loopback Processing Nedir? Nasıl Yapılır? - Hakan Uzuner

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2022 15:36

Paylaş: