Forum

Domain GPO ile loca...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domain GPO ile local policy resetleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,217 Görüntüleme
(@BahattinTurkyasar)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar, domain GPO ile local policy resetlemek mümkünmüdür? Ortamda çok fazla bilgisayar bulunmaktadır. Hepsi domaine join durumdadır ve windows 10 pro işletim sisteme sahiptir. Bunun için script araştırıyorum. Çekişli kaynaklardan böyle bir bilgiye ulaşamadım. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim🙏🏻

Gönderildi : 19/11/2020 23:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz ki? Sonuçta merkezi gpo ne derse o olur, yani bir çakışma durumunda merkezi gpo üstün gelir ki yönetimi de genelde merkezi gpo ile yapabilirsiniz.

Ama yinede bunu yapmak istiyorsanız bir başlangıç komut seti ile yapabilirsiniz.

RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicyUsers" && RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicy"

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2020 13:13

(@BahattinTurkyasar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Merhaba, öncelikle vakit ayırıp dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Konuyu uzun uzun anlatıp değerli vakitinizi almak istemedim. Kısaca local policy üzerinden lock screen computer bazlı yapmışım. tüm bilgisayarlar imajlı olarak klonlandı.Serverın eski versiyon içerdiği için lock screen policy yok. Bunu powershell komutu ile network üzerinden görseli paylaşarak değiştirmeyi başardım. Fakat bir çok makinada lokal policy ile lock screen tanımlı olduğu için olmadığını gördüm. Onun için local policy sıfırlamak istedim. Yanlış yaptığım veya farklı bir öneriniz olursa paylaşırsanız sevinirim  

Gönderildi : 20/11/2020 14:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Forumda yeni konuştuk, w10 ama sunucu 2008 ve benzeri eski ise W10 ADMX indirdiğiniz zaman sunucu eski nesil istemci yeni olsada yönetebiliyorsunuz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2020 15:50

(@BahattinTurkyasar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner olumsuz olmak istemiyorum fakat admx uzantılı olması nedeni ile tanımıyor. adml uzantılı olmadı gerekiyor. Forumu takip edeceğim. Bugün denemelerim çözüme ulaştı. İzninizle yaptığım tüm yöntemleri adım adım anlacacak bir paylaşım yapmak isterim.

Gönderildi : 20/11/2020 23:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Olumsuz olacak bir şey yok, muhtemel bu konuda tecrübeniz yok ondan yapamadınız.

Gönderildi : 21/11/2020 14:15

Paylaş: