Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DHCP Hk

4 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
664 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Windows SERVER 2012'de DHPC üzerinde Rezarvasyon Dışında İp almasını istemiyorum.Scope altında otomatik almasın Benim Mac adresi ile belirleyip reserve ettiklerim istediğim ip alsın istiyorum.Boyle bişey mumkun mu ? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2020 17:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Evet mümkün aramayı kullanınız talebe göre bir çok yöntem olabilir. MAC filtering, 802.11 auth, vlan, fw filtering....
https://www.hakanuzuner.com/dhcp-server-uzerinde-mac-adres-tabanli-filitreleme-dhcp-server-mac-address-based-filtering/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/07/2020 18:24

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @alperaykut

Merhaba Arkadaşlar Windows SERVER 2012'de DHPC üzerinde Rezarvasyon Dışında İp almasını istemiyorum.Scope altında otomatik almasın Benim Mac adresi ile belirleyip reserve ettiklerim istediğim ip alsın istiyorum.Boyle bişey mumkun mu ? 

Teşekkürler.

Selamlar @alperaykut

Şöyle bir  yöntem uygulayabilirsiniz ip havuzundan istediğiniz clientları rezervasyon yapın  sonrasında da DHCP ADRES HAVUZ'unda sabitlediğiniz ip  adresleri  dışında  kalan ip adresleri için Exclusion Range girin  böylelikle  sadece reserve ipler  harici ip dağıtmayacaktır.

* Kaç adet  client  mevcut ? Güvenlik için bunu uygulamayı düşünüyorsanız 802.1x veya Switchlerinizde  mac security daha  faydalı olacaktır dışarıdan gelen bir  kullanıcı  kabloyu takabiliyor ise  çok rahatlıkla  mevcut  kullanılan  network u tespit  edip statik ip  yapılandırması ile  networkunuze  dahil olabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 09/07/2020 19:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

https://www.youtube.com/watch?v=n5bpAENXWps bu video işinizi görecektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/07/2020 22:24

Paylaş: