Forum

AOMEI Backupper Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] AOMEI Backupper Server Edition

8 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
2,654 Görüntüleme
(@m-f-kaanbakir)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu işlerden çok fazla anlamayan bir kardeşiniz olarak. Sadece muhasebe programı için kullandığımız basit server(2012 ) ın imajını bununla alıp.(AOMEI Backupper Server Edition)

Lazım olduğunda Almış olduğum günlük muhasebe yedeğini yükleyip kullanmam mümkün müdür. bana yardımcı olurmusunuz. iyi çalışmalar.

Bu konu 3 yıl önce M.F.Kaan Bakır tarafından düzenlendi

Gönderildi : 16/11/2020 13:00

(@mehmet_oz)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba Kaan bey,
Klonlama yöntemiyle istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Sürekli verileriniz güncellendiğini düşünerek bu yöntem yerine eğer sanallaştırma kullanıyorsanız ücretsiz olarak Windows Server Backup veya Veeam gibi ürünleride tercih edebilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/11/2020 13:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32960
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu makalenin ikinci bölümünde bahsettiğiniz program ile yedek almayı görebilirsiniz.

https://www.ubackup.com/windows-server/image-backup-windows-server.html

Bu şekilde yedek alır ve benzer şekilde dönersiniz ancak günün sonunda bir veri veya bir kaç veri dönmek isterseniz ek bir kaynak olmalı.

Örnek muhasebe programını döneceksiniz diye tüm sunucuyu dönerseniz her şey eskiye döner bu durumda başka veriler kayıp olabilir bu nedenle geri dönme senaryoları için dosya bazlı veya benzeri istediğiniz veriyi dönecek şekilde ek bir alan veya bilgisayar lazım olabilir. Ya da mevcut sunucuya dosya bazlı dönmek için programın özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Mutlaka tüm imaj değilde dosya bazlı dönmek için imaj dışında yedekleme özelliğide vardır.

Image işleri hızlandırır doğru örnek sunucu giderşe şak diye dönersiniz ama sunucu gitmez veriler gider ise image' a döndüğünüzde her şey de o güne döner özetle backup ile image aynı şey değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2020 14:19

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Öncelikle İlginiz Ve Yardımınız İçin Çok teşekkür Ederim. 
Bende Sunucuyu Haftalık image Alıp. Ayrıca muhasebe programının ve diğer verilerin. Günlük Yedeğini alarak sorunu çözmek istiyorum.Sanırım doğru yoldayım. 
Veaam daha karmaşık göründüğü için böyle bir yola başvurdum. Tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

Gönderildi : 16/11/2020 15:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32960
Illustrious Member Yönetici

Aslında veeam de çok daha basittir ama lisanslı olduğu için yani biraz daha pahalı olabilir.

Doğru yoldasınız.

Kolaylıklar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2020 15:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

O ürün veeam ve acronis'in dengi değil onu belirteyim bir dönem bir ürünle ücretsiz lisans geldiği için kullanmıştım. Bir uygulamanın yapacağı işi de sistem kaynaklarını doğru kullanıp olması gereken zamanda yapması gerekiyor. Yaygın uygulamaları seçmeniz daha iyi olur sorun halinde de daha hızlı sonuç alırsınız.
Belirtilenlerden bir image backup, free wsb ile file backup, uygulamanıza uygunsa sql veya kendi backup'ı, backup'ın cloud, offsite copy'si ile gayet etkin bir çözüm olabilir. Tabi hedef yazılacak kaynağın da performansının yeterli olması gerekiyor 🙂 sonra bolca job yapınca mesai planına yetişmediği oluyor. ör ext disklere değilde nas'a bir iscsi kaynağa almak vs.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2020 22:11

(@erkadamferit)
Gönderiler: 112
Estimable Member

hocam bahsettiğiniz uygulama ve türevlerine aktif bir firmanın

kritik kaynakları emanet edilmeyeceğini düşünüyorum.

o ve benzeri çin/hint karması enterprise geçinen backup uygulamaları kobilerde kullandım, sınırsız GB ve sınırsız seat olduğu için çok cazip geliyor,fiyatta ekonomik ve süresiz.

fekalet anında kendi aldığı backup imajını açamamalar, mavi ekranlar, 100/99 da takılmalar, win10 sürümlerindeki hataları,

log analizi yok olsada clickbait sitelerde çıkan genel event id ler v.s.

Siz burada arkadaşların ve Büyük usta Hakan beyin önerilerini referans alın.

Gönderildi : 18/11/2020 08:17

(@m-f-kaanbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çok değerli bilgiler verdiniz. İlginize çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/11/2020 14:07

Paylaş: