Forum

Additional Domain C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Additional Domain Controller Eklerken "verification of replica failed" hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,763 Görüntüleme
(@aliyucer)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2008R2 Domain Controller olan bir yapıya yedeklilik açısıncan 2019 Additional Domain Controller kurulumu yapmak istedim. 2019 sunucuyu kurdum domaine aldım. Sonra https://www.cozumpark.com/server-2016-additional-domain-controller-kurulumu/ buradaki adımları tek tek yaptım. Rolleri ekledikten sonra Promote this server... aşamasında "Add a domain controller to an existing domain" seçili iken next dediğimde "verification of replica failed. the forest functional level is not supported. to install a windows 2019 domain or domain controller, the forest functional level must be windows server 2008 or higher." hatası aldım. 

Araştırdığımda Raise Forest Functional Level i kontrol etmem gerektiği anlatılıyordu. Baktığımda orası 2003 dü ve 2008R2 seçerek yükseltmeyi yaptım. Ardından DC yi restart yaptım ADC olarak planladığım sunucuyuda restart yapıp tekrar denedim fakat aynı hatayı alıyorum. SYSVOL un FRS den DSF ye geçiş yapmam gerekebileceğinden dolayı o geçişi de tamamladım ve bir hata olmadı ve yapıda bir problem yok. Yine restart ları yaparak denedim fakat halen aynı hatayı alıyorum. ADC olarak planladığım sunucudan rolleri kaldırdım tekrar ekledim o da işe yaramadı.

Başka önerebileceğiniz bir yöntem varmı. Hem yedeklilik hemde sonradan 2008R2 yi emekli etmek için ADC kurmak istiyorum.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 23/01/2021 01:56

(@aliyucer)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şu şekilde sorun çözüldü,

I kept right-clicking on the domain under the Active Directory Domains and Trusts, instead of the parent, so I wasn't seeing the "raise forest" option, only the "raise domain"

Yani etki alanı işlevinin haricinde bir üstten ormanı yükselt de demem gerekiyormuş, orası eski kalmış.

Gönderildi : 23/01/2021 09:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler. Ek bilgi olsun

DFL

domain functional level dfl - ÇözümPark Sözlük (cozumpark.com)

FFL

forest functional level ffl - ÇözümPark Sözlük (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/01/2021 10:16

Paylaş: