Forum

Additional DC'ye ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Additional DC'ye admin olarak login olamıyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
910 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 666
Noble Member
Konu başlatıcı

Mevcut yapıda win2k12 r12 işletim sistemi ile çalışan DNS ve AD kurulu bir domain controller mevcut ve buna bağlı hazırda 4 additional domain controller makinesi çalışmakta. Son 1 ay içinde mevcut yapıya uzaktan open vpn ile bağlantılı olarak 2 adet daha 'add a additional domain controller to an existing domain' windows server 2012 r2 işletim sistemiyle domain controller bağlandı. İlk başta openvpn bağlantısı  kopuncaya kadar ilgili yeni domain controllere mevcut administrator hesabıyla giriş yapılırken şu anda openvpn bağlantılı olmasına rağmen win2k12 login ekranında doğru username ve password girmeme rağmen password hatası alıyor ve login olamıyorum. Ayrıca additional domain controller üzerindeki ağda bağlı local bilgisayarlar bu domainde üye olmasına rağmen artık olalarda login olamamaktalar (win10 x64).  Bunun çözümü ne olabilir?

Gönderildi : 04/08/2021 19:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu yorumdan çözüm önermek çok zor ama muhtemel replikasyon sorunu gibi, yani dc ler replike olmadığı için şifreler tutmuyor. Logları kontroledin.

repadmin /showrepl ve repadmin /replsum gibi komutların çıktılarını kontrol edin.

repadmin /syncall /APed ile bir force edin sync işlemini mutlaka hata verecektir, o hata kodunu google da arayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2021 22:58

(@kazimates)
Gönderiler: 666
Noble Member
Konu başlatıcı

Sorunu öncelikle merkezdeki 2 domain sunucu üzerinde active directory sites and services  kısmına girip orada tüm uzak ofis sitelarını bulup hepsinin altında servers kısmı altında bulunan sunucuları seçip her birisinin altına manual olarak NTDNS setting kısmıı seçip sonra ilgili alan içerisinde boş yerde sağ tuş NEW Connection seçip manual olarak diğer sunucuları (tüm merkez ve additional dns olanlar dahil) bu alana teker teker ekledim.

Sonra merkezde bulunan serverden sorunlu dns sunucusunu pingledim ve IP adresine erişebildiğimi teyit edip akabinde sırasıyla aşağıda ki komutları kullandım.

>repadmin /replicate atesnet02 s001net01 dc=mfa,dc=kktc

>repadmin /replsummary

>repadmin /showrepl

Tüm bu işlemler sonrasında artık yeni eklediğim sunucuları kapatıp açtım ve hepsinin uzaktan erişilebilir olduğu uzak masastü login olabildiğim ve bunlara bağlı clientların çalıştığını görebildim.

Sorun şimdilik bu şekilde çözüldü.

Gönderildi : 08/08/2021 21:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun, ancak elle oluşturduğunuz objeleri silip repadmin /kcc komutunu çalıştırınca gerekli connection objeleri (her dc için oluşması gerekmiyor 3 hop kuralı) kendiliğinden oluşmuyor ise ne yazık ki hala topolojiniz sorunlu demektir.

Özetle, elle connection objesi oluşturmuyoruz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/08/2021 00:29

Paylaş: