Forum

Active Directory Tü...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active Directory Türkçe karakter sorunu

Volkan Incik
(@VolkanIncik)
Üye

Merhaba active directory hesaplarımızın tamamı ingilizce karakterler ıle olusturuldu. Fakat bilgisayarlarda login olurken baris isimli kullanıcı baris,bariş,barış yazsada aynı hesabında oturum açabiliyor. Normalde kullanıcının "baris" dısında oturum açmaması gerekiyor. Bu konuyu nasıl çözebilirim? 

 

Sunucu server 2012 r2 ingilizce

Bu konu 3 sene önce Volkan Incik tarafından düzenlendi
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/01/2020 09:28
Birol Benli
(@birolbenli)
Üye

Merhaba,

Kullanıcının baris yerine barış ile oturum açması sizin için ne gibi bir sorun oluşturuyor? eğer problem raporlama ise kullanıcı isimlerinde farklı bir standarda giderek sorunu çözüebilirsiniz. Örneğin "Birol Benli" kullanıcısı için "bbenli" veya "bb1234" gibi bir user kullanabilirsiniz. Böylelikle kvkk gibi süreçler için kullanıcı adını da maskelemiş olursunuz.

Sizin sorunuzun benzerini microsoft forumda sormuş biri. Tasarımsal olarak bunun böyle olduğu yazılmış.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/4e3fa46f-dc36-490d-ab4e-b52bda06b278/users-with-special-characters?forum=winserverDS

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2020 22:00
Volkan Incik
(@VolkanIncik)
Üye

Bana sorun yaratan kısım Manage engine servicedesk uygulaması. Ad entegrasyonu mevcut. volkani hesabımda volkani olarak girersem admin oluyorum. volkanı olarak girersem user olarak oturum açılıyor. Uygulama üzerinde raporlama yaparken sorun yaşıyorum. Tüm kullanıcıları yeniden olusturmadan nasıl cozebilirim ona bakıyorum. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/01/2020 20:02
Paylaş: