Forum

Active directory il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active directory ile farklı bilgisayarda açılan kullanıcının dosyalarının oturum açılan bilgisayara getirmek istiyorum

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
870 Görüntüleme
(@musasakizci)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar. Active directory kurulu bir windows sunucuda kullanıcılarım mevcut. fakat bu kullanıcılar farklı bilgisayarlarda oturum açtıklarında belgelerine ulaşamamakta. Örneğin kullandığı bilgisayar arızalanan kullanıcının farklı bilgisayara geçtiğinde açtığı oturumda dosyaları gelmiyor. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? 

Bu konu 4 yıl önce Musa SAKIZCI tarafından düzenlendi

Gönderildi : 17/09/2020 09:47

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Romaing User profile kullanmanız gerekir. Aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/roaming-user-profiles-nasil-yapilandirilir/

Gönderildi : 17/09/2020 11:00

(@bulentsenguler)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Kullanıcılar için dosya sunucusunda bir klasör oluşturabilirsiniz, akabinde çalışma dosyalarını oraya atarlar, her oturum açtıklarında bu klasöre otomatik bağlanırlar. Tabii iş böyle olunca sistem yöneticisi bir de bu dosyaların sürekli olarak erişebilirliklerinden, yedeklerinden vs.vs uğraşmak zorunda olacak ve en kötüsüde adam dosyasını silip, benim dosyam yok sen mi sildin diye soracak, tabii ki siz o klasör üzerinde yazma-silme vs. işlemlerin logunu aldıysanız gümmmmm, adam ne olur bilemem:) Bu yapı networke biraz yük bindirebilir.

Gönderildi : 18/09/2020 23:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @bulentsenguler

Kullanıcılar için dosya sunucusunda bir klasör oluşturabilirsiniz, akabinde çalışma dosyalarını oraya atarlar, her oturum açtıklarında bu klasöre otomatik bağlanırlar. Tabii iş böyle olunca sistem yöneticisi bir de bu dosyaların sürekli olarak erişebilirliklerinden, yedeklerinden vs.vs uğraşmak zorunda olacak ve en kötüsüde adam dosyasını silip, benim dosyam yok sen mi sildin diye soracak, tabii ki siz o klasör üzerinde yazma-silme vs. işlemlerin logunu aldıysanız gümmmmm, adam ne olur bilemem:) Bu yapı networke biraz yük bindirebilir.

O işin kolayı var ama haklısın tabiki 🙂

https://www.cozumpark.com/lepide-ile-file-server-audit/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2020 01:04

Paylaş: