Forum

Activ Directory ilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Activ Directory ilginç Yetki Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
833 Görüntüleme
(@hamifilizoglu)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli forum üyeleri.
Bir ofisimizde 2016 server ve domain yapımız var.
Domaine bağlı tasarım ekibimizde sunucuya dosya kopyalama esnasında veya içerisindeki bir exceli örneğn açıp çalışma esnasında
kullanıcının sunucu üzerindeki klasör yetkisi olmadığına dair hata ekranı gelip bilgisayarı yeniden başlatana kadarda düzelmemekte.Fakat sunucu ile aynızamanda başka bilgisayardan uzak bağlandıdayım ve kesinlikle kopma yok.
denediklerim;
1-tek bir switch ile sunucu ve kullanıcıyı bağlayıp test ettim ,olumsuz.
2-Sophos firewalı devredışı bıraktım ,olumsuz.
3-sunucu güncellemelerini yaptım ,olumsuz.

Sırada sıfır formatlanmış bir bilgisayarı domaine katmadan ve katıp değerlendreceğim.
Kullanıcılarda autocad ve eplan elektrik kurulu.
Bunların dışında nelerden olabileceği konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 11/02/2021 10:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sorunu doğru anlayabildiysek çok fazla nedeni olabilir. Normalde yetkisi var işlem yapıyor ama bazen sorun veriyor sanırım?
Benzer sualler forumda olması lazım. Client ve sunucunun smb versiyonları aynı olmalı, client update'leri de tam olmalı. ipv6 disable yaparak deneyin. Sorun anında ki iki taraftaki eventlog larda fikir verebilecektir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2021 10:28

Paylaş: