Forum

Fileserverdaki dosy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fileserverdaki dosyalar read-only

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
 arda
(@arda)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, win2003 enterprise edition olan serverımızı domain üyesi olarak file server hizmeti vermek üzere yapılandırdık, yalnız uzaktan 1 kullanıcı bu serverdaki atıyorum bir excel dosyasını actıgında, diğer bir kullanıcı da bunu full security hakkına sahip oldugu halde acarken read-only modda acıyor ya, bunda kurtulmanın bir yolu var mı? İkinci user da açsın ve read-only modda değil normal modda açsın. Bunu nasıl yapabiliriz?

Gönderildi : 06/05/2009 02:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Yapılandırmada bir sıkıntı yaşadınız mı? http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/file-server-kurulumu-with-r2-file-server.aspx  makaleye gözatabilrsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 06/05/2009 02:58

arda
(@arda)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aslında bu şekilde kurmadım, fie serverımı. Yani normal kurulum yaptım sonra dosyaları paylasştırdım o kadar. Acaba bu yuzden mi sadece bir kişi yazma modunda açabiliyor. Makaledeki gibi bir durum sözkonusu ise yani makaledeki gibi File Server tool unu yuklersem aynı anda birkac kişi aynı dokumanı fileserver uzerinden kullanabilecekmi?

Gönderildi : 06/05/2009 16:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Makaledeki gibi uygularsanzı bi çok sınrılama getirebilrsiniz. Diğer türlü sadec okusun istiyorsanız sharing ve securityden ilgili usera read yetkisi vermeniz lazım.

Gönderildi : 06/05/2009 17:08

Paylaş: