Forum

Additional Dc Netlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Additional Dc Netlogon Problem

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@gunerigunes)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Mevcut networkümüzde bir adet dc mevcut. 2003 server enterprise. Bu domaine ilave Additional dc kurduk ve kurulumda herhangi bir problem çıkmadı. Fakat additional dc ye bir türlü netlogon dosyası gelmiyor.

Site and service lerden her iki dc'yi manual olarak replikasyon yaptırıyorum ve sorunsuz replikasyon yapılıyor.

Additional dc de dns kayıtları, active directory nesneleri de mevcut  ama dediğim gibi bir türlü netlogon dosyası görünmüyor.

5 tane rolü transfer ettim yine olmadı. Tranferde de herhangi bir sorun yaşamadım

Replmon ile replikasyonu inceledim onda da sorun yok

Son olarak her iki dc de dcdiag toolunu çalıştırdım. Bir kaç error gördüm. Sysvol ile ilgili hatalar vardı. Bu sorunu tam olarak nasıl çözebilirim

Teşekkürederim.....

Gönderildi : 05/05/2009 15:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Netlogon dosyasının gelmesini neden istiyorsunuz?Additional DC üzerine DNS kurdunuz mu?Additional DC'nin DNS server ip adresi nedir?Netlogon içerisinde SRV kayıtları tutulur.Forest Root domain üzerindeki DNS üzerinde yer alır.Additional üzerine DNS kurduğunuz zaman gelir.

Gönderildi : 05/05/2009 15:52

(@gunerigunes)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Netlogon dosyasının gelmesini istiyorum çünkü ilk kurulan dc yi kullanmak istemiyorum. Onu kalıdırıcam. Birde ileride çıkacak büyük bir sorun yaşamak istemiyorum. Yaklaşık 200 e yakın client var çünkü

Evet additional dc 'de dns var. İlk dc deki dns kayıtları add dc de zaten görünüyor dns tarafında herhangi bir sorun yok

Add dc'nin dns server ip adresleri

1. 127.0.0.1

2. Diğer dc nin ip adresi

Zaten dns in name server tabında her iki dc görünüyor

Teşekkürler....

Gönderildi : 05/05/2009 17:28

Paylaş: