Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 r2 Standart edition Klasor paylaşımı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@OrhanMalkoc)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oluşturduğum klasöre paylaşım verip  users ekleyip full yetki veriyorum ertesi sabah yetki kalkmış oluyor sadece okuma hakları okuyor anlamadım bir türlü hem security den ekliyorum hem sharing den ekliyorum ama sabah verdiğim yetki kalkıyor server açılıp kapanmıyorda . Sizce neyden olabilir çok bilgim yok server lar hakkında yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar

Gönderildi : 24/04/2009 14:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bir kullanıcıyamı izin veriyorsunuz yoksa grubamı?Mesela bir system grubu deneyebilirmisiniz?Everyone.Authenticated Users gibi.

Ek olarak Server'da mutlaka Virus,Trojen,vs gibi içeriklerin olmadığından emin olunuz.

Gönderildi : 24/04/2009 15:58

(@OrhanMalkoc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tekil kullanıcıdada olmuyor gruptada olmuyor. Virüs ve trojan taramaları yapıldı temiz çıkıyor hepsi. yeni oluşturduğum klasörlere verdiğim yetkiler kalıyor  önceden açtığım ve herkesin erişebilmesi gereken klasör yetki tutmuyor anlamadım 🙁

Gönderildi : 24/04/2009 16:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Eventlara düşen loglara bakarmısınız. Bir de http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortm-n-n-event-viewer-le-takip-edilmesi.aspx  bu makaleyi uygulayın sizin verdiğiniz paylaşıları kalıdran birimi var takip edin.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 24/04/2009 17:40

(@OrhanMalkoc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Paylaşımlarla ilgili birimi bulamadım audit  aktif hale getirmeye çalıştım sadece logon ları tutuyor diğerlerini getirmedi. Policy ayarladıktan sonra gpupdate  çalıştırınca paylaşıma verilen yetki kalkıyor policy lerden birinde bi yerde ayarı belli. Klasor paylaşım ve yetkilerin olduğu bir yer varmı tam olarak ?

Gönderildi : 24/04/2009 20:37

(@OrhanMalkoc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tam size mesaj yazdım son bir kontorl yaparken halletim paylaşımdaki yetki olayını security settings altında file system kısmından halletim yardımların için saol. Bir şey daha bu audit kısmınıda çalıştırmak istiyorum kim nerde ne yapmış makaledeki gibi ayarladım policy ama olmadı sadece logonları tutuyor.

Gönderildi : 24/04/2009 20:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Paylaşımlarla ilgili http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleye gözatarmısınız.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 24/04/2009 21:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tam size mesaj yazdım son bir kontorl yaparken halletim paylaşımdaki yetki olayını security settings altında file system kısmından halletim yardımların için saol. Bir şey daha bu audit kısmınıda çalıştırmak istiyorum kim nerde ne yapmış makaledeki gibi ayarladım policy ama olmadı sadece logonları tutuyor.

Audit policylerde Object Access'i aktifleştirirebilirsin.

Gönderildi : 27/04/2009 18:33

Paylaş: