Forum

Güncelleme Uya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güncelleme Uyarısı

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki ekranda bulunan güncelleme uyarısı tüm kullanıcılarda çıkıyor. Bu uyarıyı sadece administrator kullanıcılarında göstermek mümkün mü.

Gönderildi : 17/04/2009 13:58

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Aşağıdaki ekranda bulunan güncelleme uyarısı tüm kullanıcılarda çıkıyor. Bu uyarıyı sadece administrator kullanıcılarında göstermek mümkün mü.

[img] [/img]

Merhabalar,

Resim görünmüyor tekrar paylaşırmısınız.

Gönderildi : 17/04/2009 15:10

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bana yanıtladığınız cevapta görünüyor... Resim sadece bu. başka bişey yok. Ben o uyarı işaretinin sadece adminlerde çıkmasını terminali userlarda gzökükmemesini istiyorum...

Gönderildi : 17/04/2009 17:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Computer Configuration, > Administrative Templates  > Windows Components> Windows Update

No Auto-restart for Scheduled Automatic Update Installation Options

gpo icerisinde bunu enable ederseniz otomatik restart etmez sanırım

kolay gelsin 

Gönderildi : 22/04/2009 14:15

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Zaten otomatik restart etmiyor. Sorun bu uyarının terminal kullanıcılarının masaüstünde de gözükmesi. Ben uyarının sadece admin masaüstünde gözükmesini istiyorum...

Gönderildi : 22/04/2009 14:57

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Resimde belirtilen 2 kurala yuksek bir deger (dk) verirseniz uyari penceresi gozukmemesi gerekir diye dusunuyorum. (tabi admin'i bu policy disinda tutmaniz gerekicektir)

Gönderildi : 22/04/2009 15:23

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

OK bi deneyeyim

Gönderildi : 22/04/2009 15:45

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sanırım sizin işaretlediğiniz seçeneğin bi altındaki seçenek daha uygun [:)]

Gönderildi : 22/04/2009 15:51

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Bende simdi onu yaziyordum 🙂 Kendi mesajimi bakinca dikkatimi cekmisti.

Gönderildi : 22/04/2009 15:52

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Sorun bir alttakini işaretleyince çözüldü mü 🙂

Gönderildi : 22/04/2009 17:42

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Güncelleme olduğunda görücez...

Gönderildi : 22/04/2009 19:05

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba,

Ek olarak;

Başlat>Gpmc.msc Yerel Bilgisayar İlkesi > Bilgisayar
Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri >
Windows Update

1)Otomatik Güncelleştirmeler tamamlandığında, bilgisayarın yeniden başlatılmasını iptal etmek. 

“Zamanlanmış Otomatik Güncelleştirmeler için otomatik yeniden başlatma yok” seçeneği.Bu ilke, Otomatik Güncelleştirmeler’in zamanlanmış bir yüklemeyi tamamlamak için, oturum açan kullanıcının bilgisayarı yeniden başlatmasını bekleyeceği anlamına geliyor.Bu ilke kullanılmazsa, bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılır.Not: Bu ilke, sadece Otomatik Güncelleştirmeler’in zamanlanmış güncelleştirme yüklemelerini gerçekleştirmek için yapılandırıldığında uygulanır. “Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır” ilkesi devre dışıysa, bu ilkenin herhangi bir etkisi olmaz.

Bu seçeneğe çift tıklayarak, “Etkin” seçeneğini işaretleyin ve “Tamam” düğmesi ile pencereyi kapatın. Bu sayede, Otomatik Güncelleştirmeler tamamlandığında, bilgisayar artık yeniden başlatılmayacak.

2)Bilgisayar Yeniden başlatılsın isteğini belirten pencereyi devre dışı bırakmak. 

Diğer seçenek ise, “Zamanlanmış yüklemelerde, yeniden başlatmak için yeniden sor“.Zamanlanmış yeniden başlatmayı yeniden sormadan önce, Otomatik Güncelleştirmeler’in ne kadar bekleyeceğini belirtir.

Bu seçeneği de “Devredışı” olarak işaretleyin ve “Tamam” düğmesi ile pencereyi kapatın. Böylece, güncelleştirme yapıldıktan sonra karşımıza çıkan, bilgisayarı yeniden başlatma isteğini belirten pencereden kurtulmuş olacaksınız.

Ben iki seçeneğin ayarlanmasını anlattım 2.si istediğiniz sorunun cevabıdır, zaten diğer arkadaşım resimle anlatmış.Sonuc için Windowsun Updateini bekleyeceğiz..

Gönderildi : 23/04/2009 19:13

Paylaş: