Forum

Folder Access probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Access problem between 2 different forest

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Butun serverlar 2003 ent olacak şekilde , world.com forest domaininde istanbul.world.com  - izmir.world.com child domain yapılarımız var.

Buna ek olarak turkey.com forestinde ankara.turkey.com - adana.turkey.com child domainler mevcut.

Primary domain world.com olacak şekilde istanbul.world.com (10.1.1.1) server da bir dosya paylaşmak ve bunu ankara.turkey.com ve adana.turkey.com da gormesini istiyorum. Bu sekilde active directory domains and trusts da bu iki forest için two-way trust yaptım. Userları ekleyebildim fakat dosya paylaşımında access denied hatası veriyor ankara ve adana için..!

Buna ek olarak yapmam gereken birşey var mıdır?

tşkler

Gönderildi : 17/04/2009 12:23

(@ilhankilic)
Gönderiler: 28
Eminent Member

everyone yetki verip denedinizmi everyone olduğu halde yine hata veriyor olabilirmi ? yaptıklarınızdan başka yapacak bir şey olmadığı için bunu soruyorum.

Gönderildi : 17/04/2009 13:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

everyone yetki verip denedinizmi everyone olduğu halde yine hata veriyor olabilirmi ? yaptıklarınızdan başka yapacak bir şey olmadığı için bunu soruyorum.

everyone da çalışıyor sorun yok fakat sadece ankara ve adana userları eklendiğinde everyone kaldırıldıgında maalesef olmuyor...istanbul ve izmir de sorunsuz user bazlı çalışıyor

Gönderildi : 17/04/2009 13:35

Paylaş: