Forum

Windows 2003 Domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Domain Server için admin şifresi temizleme

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
655 Görüntüleme
(@HuseyinCopur)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Servere giriş için gerekli admin şifresini hatırlamıyorum ve bulamadım. Herhangi bir yolu varmı. Domain server olduğundan bazı programlar nasıl yapacağımı bilemiyorum. Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorumkkk

Gönderildi : 30/03/2009 21:08

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Post açmadan önce arama yapsanız daha çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/91434.aspx

Gönderildi : 30/03/2009 21:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba,

Benden önceki Bilgi işlemci SBS 2003 bir servera DC kurmuş ve 6 aydır kullanılmıyordu.Administrator şifresini kıramadım.Local Admin şifresinide bilmiyorum.Verilen makaleyi uyguladım Local Admin şifresi istiyor.ERD Commender 2005 de lockSmith i denedim "No operation found please log off" uyarısı alıyorum.Hirens ile denediğimde SAS diski tanıyor SAMDATA dan Administrator şifreisni görüyor , (X)Change Administrator password işaretliyorum ve ardından (Y) YES sonrasında restart ettiğimde bana şifre soruyor.? Teşekkürler.

Gönderildi : 28/04/2009 19:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Loginrecovery isimli program var onu yüükleyin.Untulan şifreyi gösteriyor.Çalışması için bir adet floopy sürücü ihtiyacımız var.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 28/04/2009 22:41

(@CanYerli)
Estimable Member

Teşekkür ederim UğurBey

http://www.loginrecovery.com/ Adresinden uzun uğraşılarla Hem iso CD si oluşturarak hemde disket ile yapmaya çalıştım, program sıfırladığını söylüyor ama boş passwordu kabul etmiyor.SBS2003 üzerine DC kurulu bilgisayar açılınca F8 e basıp "Directory Services Restore Mode (Windows Domain Controller Only)" ile açtığımda deneme yapılmıştır.Başka program önerisi olan varmı acaba,

Gönderildi : 30/04/2009 15:10

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba cia commander diye bir progra var onu deneyebilrisiniz.

Cia commander ile windows 2000 xp ve nt’ lerin kullanıcı ve admin sifrelerini sifirlamak

cia commander (cc) programını İnternetten indirdikten sonra bir açılış disketi oluşturun.

Makineyi bu disketle yeniden başlatın ilgili partition’u seçin. daha sonra karşınıza çıkacak pencereden

User Manager ’i seçin

buradan en alttaki "Windows" satırına gelerek "space" boşluk tuşuna basın.

bilgisayardaki bütün kullanıcılar listelenecektir. hangi kullanıcı ile sisteme girmek istiyorsanız o kullanıcı üzerine gelerek

F2 ile o kullanıcının mevcut şifresini kaydedin.

F3 ile kendiniz yeni bir şifre verin ve kayır ederek sistemi normal olarak başlatın

şimdi kendi verdiğiniz şifre ile sisteme giriş yapın....

işiniz bittikten sonra tekrar cc disketi ile sistemi başlatarak yukarıda anlattığım şekilde User Manager i açın

kayıt ettiğiniz şifreyi tekrar "load" menüsünden yükleyin sisteme girdiğinizi eğer kullanıcı kayıtlara bakmazsa anlamayacaktır,bunun için log lama özelliklerini kapatabilirsiniz.

Alıntıdır.

Gönderildi : 30/04/2009 18:25

(@CanYerli)
Estimable Member

MErhaba Uğur Bey,

Önerdiğiniz program açıklamasının da yazıldığı gibi XP ve NT işletim sistemlerinin şifrelerini sıfırlıyor.Spotmau Power Suit 2009 programı ile çok kolay bir şekilde Passwordu sıfırladım, Microsoftun önderidği bu programı herkese tavsiye ederim.Acronis in her yaptığı; yedekleme ,imaj alma,format atılmış diski kurtarma,disk bölme gibi pek çok özellikleri de mevcut.Teşekkürler.[url= http://img1.loadtr.com/k-375281-PowerSuit_2009.jp g" target="_blank">http://img1.loadtr.com/k-375281-PowerSuit_2009.jp g"/> ][/img][/url]

Gönderildi : 05/05/2009 18:29

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

activepassword programı ile boot ederek deneyiniz.

Gönderildi : 05/05/2009 22:36

Paylaş: