Forum

windows 2008 dc de ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 dc de security log ları hakkında basit bir soru

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar bir sorum olcaktıta logları kontorl ediyorumda her hafta ama dikkatimi cekti security logları günlük log tutuyor yani bugunun tutuyor ama dünkü loglar veya daha önceki lolglar yok ama diyerlerinde sorun yok sistem aplication olsun hepsinde silmedikce haftalık aylık tutuyor ama security logları günlük tutuyor yani bir öncekini göremiyorum bunu nasıl düzeltebilirim haftalık veya aylık diye

Gönderildi : 12/03/2009 13:33

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

event viewer açıp security üzerinde sağa tıklarsanız istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. yalnızca log boyutu ayarlıysa boyut değiştirmeyi deneyin. yok eğer log tutma süresi belirtilmişse süreyi değiştirin

Gönderildi : 12/03/2009 14:09

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi log dosyası boyutunu ayarlıyabiliyorsun sadece gününü ayarlıyamiyorsun ilginc yaa illaki bir yolu olmalı ama

Gönderildi : 17/03/2009 00:32

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Default durum Overwrite Events tır yani eski logların üzerine yazarak gider.

Sizin düşen log sayınız fazla ve Security logs için maximum size düşük ise, aşağı yukarı bir günlük log saklayor olabilir.

Gönderildi : 18/03/2009 21:40

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

logları üzerine yaz olayını kaldırdım yarın bakıcam bakalım ne yapacak dedigin dogru çünkü log çok fazla tutuyor ondan dolayıda log size asıyor ve üzerine yazıyor ama ben log size büyütmeme rağmen yine default ayara gelmis oda bir başka düsündürücü sorun iyimi neyse teşekkürler geri bildirim yapıcağım.

Gönderildi : 19/03/2009 13:32

Paylaş: