Forum

Acronis Disk Partit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Disk Partition Server - Partition Birleştirme

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ne zaman ve nasıl bölümlendiğini bilmediğim win2003 server da bir hard disk c: ve d: şeklinde partitionlara bölünmüş. işletim sistemi c:' de ve dolu bu yüzden d: ile c: yi birleştirmek istiyorum.

sorum şu olacak, Acronis, kendisi ile bölümlenmemiş olan partitionları da sorunsuz birleştirebilir mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 31/03/2008 20:13

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhaba,

ne zaman ve nasıl bölümlendiğini bilmediğim win2003 server da bir hard disk c: ve d: şeklinde partitionlara bölünmüş. işletim sistemi c:' de ve dolu bu yüzden d: ile c: yi birleştirmek istiyorum.

sorum şu olacak, Acronis, kendisi ile bölümlenmemiş olan partitionları da sorunsuz birleştirebilir mi?

Teşekkürler

Bölümlendirme işlemi yaptım ama birleştirme seçeneği yoktu.
belki sizinkinde bölümlendirme bölümü vardır eğer seçenek varsa sorunsuz yapacağına eminim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 31/03/2008 20:19

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

acronis disk director server kurdum,programda partition birleştirme özelliği mevcut (hatta nasıl yapılacağını Hakan hocam da makale ile güzelce anlatmış)

ancak mevcut bölümleme bu programla yapılmamış, yine de sorunsuz yapar mı diye endişe ediyorum

Gönderildi : 31/03/2008 20:29

(@mustafakasikci)
Noble Member

acronis disk director server kurdum,programda partition birleştirme özelliği mevcut (hatta nasıl yapılacağını Hakan hocam da makale ile güzelce anlatmış)

ancak mevcut bölümleme bu programla yapılmamış, yine de sorunsuz yapar mı diye endişe ediyorum

Ozaman no problem Siz önemli birşey varsa yedek alın daha sonra birleştirme işlemini yapın.
Birleştirme işlemi yaparken bilgisayarın kapanmamasına dikkat edin yarıda kalmasın işlem sorun olmayacaktır.

Kolay gelsin

Gönderildi : 31/03/2008 20:34

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler ByMusty

kolay gelsin

Gönderildi : 31/03/2008 20:36

(@mustafakasikci)
Noble Member

Teşekkürler ByMusty

kolay gelsin

Ben teşekkür ederim işlem sonunda bilgilendirme yaparsınız 😉 

Gönderildi : 31/03/2008 20:38

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

system partition genişletme ile ilgili birkaç konu olacak forumda, bunları inceleyin.

system partition genişletmek, bence riskli bir işlem.

Hatta sizin açtığını bir konuymuş 🙂 http://cozumpark.com/forums/thread/2292.aspx

Denemeye karar verirseniz sonucu bekliyoruz.

Gönderildi : 31/03/2008 21:14

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

system partition genişletme ile ilgili birkaç konu olacak forumda, bunları inceleyin.

system partition genişletmek, bence riskli bir işlem.

Hatta sizin açtığını bir konuymuş 🙂 http://cozumpark.com/forums/thread/2292.aspx

Denemeye karar verirseniz sonucu bekliyoruz.

Selam Serhat Bey,

haklısınız önceki konuda uygun programı arıyordum, bu sefer program tamam ama kafamdaki soru işaretlerini gidermeye çalışıyorum. uygun bir haftasonunda yedeklerini alarak deneyeceğim, olumlu sonucu (umarım) herkesle paylaşacağım.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 31/03/2008 21:36

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar genelde sorun çıkmaz ama yedek alarak iş yapmak en sağlıklısı. Sonuç olark sistem partition ile uğraşılıyor.

Ayrıca bir laf vardır söz uçar yazı kalır. Serhat hocam hemen hatırlamış 🙂

Gönderildi : 31/03/2008 22:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

http://cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/24/acronis-disk-director-server-ile-disk-y-netimi.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2008 01:04

(@KorayKAMEK)
Gönderiler: 10
Active Member

Herkese merhaba bir konuda yardımınızı istiyorum.Acronis ile disk ten 4 gb yer ayırdım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.Fakat yeni oluşturduğum bölümü c ile birleştirmek istiyorum. Şuan disk im c,d ve g bölümlerinden oluşuyor.G yi c ye merg etmek istediğimde G alanı unavailable oluyor.Bayrağa tıkladığımda C deki alanın değişmedigini fark ediyorum ve işlemi geri alıyorum. Aynı şekilde d yi c ye birliştirmek istediğimde sorun olmuyor ve c nin alanı büyüyor. Sorun neden kaynaklanıyor acaba. C de sistem yüklü olmasından kaynaklansa d yi nasıl birliştirebilir ki. Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 10/05/2008 16:18

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

G için drive letterini değiştirip deneyebilirsin.

Gönderildi : 10/05/2008 20:03

(@KorayKAMEK)
Active Member

selam Evren tam olarak anlayamadım ne yapacağımı. Biraz daha açıklayıcı olursa sevinirim şimdiden teşekürler.

Gönderildi : 11/05/2008 22:23

(@KorayKAMEK)
Active Member

sorunu çözdüm merge etmekten vazgeçtim ve increase free space ile yer kazandım. Ama aklım hala merge olayında kaldı [:)]

Gönderildi : 12/05/2008 11:19

Paylaş: