Forum

w2003 server'da etk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2003 server'da etkinleştirme hatası

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
1,156 Görüntüleme
(@cumhurbektas)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

elimizde windows server 2003 (local) var. domain yapısı üzerinde çalışmıyor.

sorunumuz şu; parola kısmına paralo giriyoruz, fakat sistem açılırken windows etkin değildir hatası veriyo, etkinleştir diyoruz "zaten etkin diye uyarı mesajı veriyor. ama masaüstü bir türlü açılmıyor.

fakat aşa kısımda diğer pc ler bu pc üzerinden dosya alış-verişi yapıyorlar. üzerindeki orjinal işletim sistemi

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 24/02/2009 17:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba cumhur bey,

Server 2003 local den kastınzı nedir? Server kurulu ortamda domain yapımız yok diyorsunuz ancak diğer pcler dosya alış verişi yapıyor demişsiniz.

Workgroup tarzındamı çalışıyorsunuz? Daha detaylı bilgi verirseniz sorunu çözmemiz  hızlı oacaktır.Peki şunu yaparmısınız?Eğer üzerinde AD yoksa safe modda açmayı,ortamda AD varsa DC olarak kullanılıyorsa Directory services restore modda açmayı deneyin.Açabiliyormusunuz.Açıldıgında servisleri kontrol edin bir servis nedeniyle bu sıkıntıyı yaratabilir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 24/02/2009 18:43

(@cumhurbektas)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba Uğur Bey

öncelikle ilginize teşekkür ederim. ilk olarak local'ı yanlış yazmışım. safe modda gündüz mesai saatinde açmayı denemedim çünkü server'a bağlı yaklaşık 40 makina var ve bu makinalar, sürekli röntgen filmi tarzında bi programı kullanıyor ve programıda server üzerinden kullanıyorlar aralarda boşluk olma olasılığı yok yani, safe modu denicem, evet dediğiniz gibi AD yapımız yok, WORKGROUP tarzında çalışıyor. daha doğrusu sistemi kuran şirket ağ yapısını AD olmadan kurmuş. oda ayrı bir sıkıntı,

dediğim gibi sıkıntım etkinleştirme yap diyo, tamam diyom zaten etkin diyor, ondan sonra login ekranına geri dönüyo....

Gönderildi : 24/02/2009 19:51

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

http://support.microsoft.com/kb/312295  makalesini incelerseniz sorununuz çözülecektir. ama bu problem genelde crack yapıldıktan sonra karşılaşılan bir sorun çünkü wpa yapısıyla oynanıyor değerler değiştiriliyor. bence öncelikle hakkaten lisanslık olup olmadığınızı kontrol edin. çünkü bu makaleden sonra yine aynı key girilecek olursa aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 02/03/2009 01:38

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Benzer bir durum için: http://www.serhatakinci.com/?p=55

Gönderildi : 02/03/2009 01:42

Paylaş: