DC ve Exhange Aynı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ve Exhange Aynı Makinaya Kurulur mu ?  

RSS
cemtolga
(@cemtolga)
Üye

Merhabalar,

DC ve Exchange server’lar aynı makinaya kurarsam bana avantaj ları ve dezavantaj ları neler olur ?

Alıntı
Gönderildi : 23/02/2009 13:31
Murat AYDIN
(@murataydin)
Üye

İşletim Sistemi Nedir ? Eğer SBS ise başka alternatifiniz yok zaten. Eğer STD ve ya ENT ise ve imkanınız var ise farklı donanımlara kurun. Çünkü Servera Ne kadar yük binerse alacağınız performans ta o kadar düşer. Eğer cok Üst Düzey bir Server ise ( IBM x3850 - HP Proliant DS550 vb ) sıkıntı yaratmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 13:42
cemtolga
(@cemtolga)
Üye

Ent üzerinde kurulumunu gerçekleştireceğim (x64).Server olarak tam karar veremiyorum. Vm üzerine yada dediğiniz gibi IBM x3850 üzerine kurulumunu yapabilirim.

Dezavantajı sanrıım sadece performans kaynaklı gibi gözüküyor.Başka dezavantajları varmıdır ? Birde bu sistemleri aynı servera kuruduğumda avantajlı kısımları varmıdır ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 15:11
Murat AYDIN
(@murataydin)
Üye

Eğer ileride server sayınızın artması gibi bir durum söz konusu ise kesinlikle Hyper-v üzerinde kurulumu yapın. Çünkü x3850 ileri düzey bir server yeterli verimi sağlayacaktır. Aksi taktirde donanım üzerine kurun işletim sistemini.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 19:12
 Anonim

performans sorunu yaşayabilirsin onun dışında ise exhcange çıkabilecek bir sorunda domainde etkilenebilir,bizim şirkette exchange ve dc farklı makinalarda kurulu eğitim zamanıda eğitmenlerimiz çok mecbur kalınmadıkça kurmayın derlerdi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2009 17:53
Paylaş: