Forum

DC ve Exhange Aynı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ve Exhange Aynı Makinaya Kurulur mu ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@cemtolga)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

DC ve Exchange server’lar aynı makinaya kurarsam bana avantaj ları ve dezavantaj ları neler olur ?

Gönderildi : 23/02/2009 14:31

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

İşletim Sistemi Nedir ? Eğer SBS ise başka alternatifiniz yok zaten. Eğer STD ve ya ENT ise ve imkanınız var ise farklı donanımlara kurun. Çünkü Servera Ne kadar yük binerse alacağınız performans ta o kadar düşer. Eğer cok Üst Düzey bir Server ise ( IBM x3850 - HP Proliant DS550 vb ) sıkıntı yaratmaz.

Gönderildi : 23/02/2009 14:42

(@cemtolga)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ent üzerinde kurulumunu gerçekleştireceğim (x64).Server olarak tam karar veremiyorum. Vm üzerine yada dediğiniz gibi IBM x3850 üzerine kurulumunu yapabilirim.

Dezavantajı sanrıım sadece performans kaynaklı gibi gözüküyor.Başka dezavantajları varmıdır ? Birde bu sistemleri aynı servera kuruduğumda avantajlı kısımları varmıdır ?

Gönderildi : 23/02/2009 16:11

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Eğer ileride server sayınızın artması gibi bir durum söz konusu ise kesinlikle Hyper-v üzerinde kurulumu yapın. Çünkü x3850 ileri düzey bir server yeterli verimi sağlayacaktır. Aksi taktirde donanım üzerine kurun işletim sistemini.

Gönderildi : 23/02/2009 20:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

performans sorunu yaşayabilirsin onun dışında ise exhcange çıkabilecek bir sorunda domainde etkilenebilir,bizim şirkette exchange ve dc farklı makinalarda kurulu eğitim zamanıda eğitmenlerimiz çok mecbur kalınmadıkça kurmayın derlerdi.

Gönderildi : 24/02/2009 18:53

Paylaş: