Forum

Terminal serverda P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal serverda Profiller yüklenemiyor

15 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,150 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Terminal serverda yaklaşık 1 haftadır dewam eden bu sorunla uğraşmaktayım fakat her nekadar forumlara vs. event id ler ile ilgili açıklamalara regedit değişikliği gibi yorumlara baksam uygulasamda sonuç değişmedi ..

event loglar
Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: Userenv
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 1508
Tarih:  07.02.2009
Saat:  08:36:18
Kullanıcı:  NT AUTHORITY\SYSTEM
Bilgisayar: TERMSERVER
Açıklama:
Windows kayıt defterini yükleyemedi. Bu, genellikle yetersiz bellek veya yetersiz güvenlik hakları nedeniyle oluşur.

AYRINTI - Dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor.  - C:\Documents and Settings\gokhan.ozdogru\ntuser.dat
---------
Olay Kimliği: 1502
Kullanıcı:  MERKEZ\gokhan.ozdogru
Açıklama:
Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Hasar görmüş profil veya yetersi güvenlik hakları buna sebep olabilir. Bu sorun devam ederse, ağ yöneticinizle bağlantıya geçin.

AYRINTI - Dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor.
------
Olay Kimliği: 1515
Açıklama:
Windows, bu kullanıcının profilini yedeklemişti. Bu kullanıcı ileride yeniden oturum açtığında, Windows otomatik olarak yedeklenmiş profili kullanmaya çalışır.
------
Olay Kimliği: 1511
Saat:  08:36:19
Açıklama:
Windows, yerel profili bulamıyor ve geçici bir profil kullanarak oturum açmanızı sağlıyor. Bu profilde yaptığınız değişiklikler, oturumu kapattığınızda kaybolacak.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

Gibi ve bu logların aynısı farklı 4 kullanıcıda için daha oluşuyor. hata aynı ve çözümü bir türlü bulamadım
Kullanıcı sabah terminal server da oturum açtıgı zaman
daha once roaming profillerde karşılaştığım bu uyarı mesajı geliyor.

"" Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor.Hasar görmüş profil veyaz yetersiz kullanıcı hakları buna sebep olabilir.Bu sorun devam ederse ağ yöneticinizle bağlantıya geçin

AYRINTI-Dosya başkabir işlem tarafından kullanıldıgından bu işlem dosyaya erişemiyor. ""

Ben güvenlimodda açıp eski profilleri yedekleyip bu 5 kullanıcı için yeni bir profile oluşturmayı denedim sorun çözüldü gibi gece sorun yok girdiğim zaman giriyor denemelerde  fakat aradan zaman geçtiğinde sabah oluyor bütün clientlar login oluyor fakat bu yeni oluşturdugum profiller yine bu hatayı werip profile ı yükleyemiyor aynı durum ve loglar tekrarlıyor

Aynı durum Terminal server ı restart ettiğimdede oluyor profili silmeden terminal serverı yeniden başlatıyorum bu sorunlu kullanıcılarla baska makineden oturum acıyorum sorun yok hata yok fakat dediğim gibi aradan zaman geçip tüm clientlar login olurken tek tek bunlardaki hata profil yükleyememe tekrarlıyor..

Server2003 std. Sp2 yüklü
Nasıl çözülebilir .Dahaönce karşılaşan varmı ?
Bu durum gerçekten can sıkmaya başladı bir an önce  çözüme kavuşturacak yardımlarınızı bekliyorum ... 

Gönderildi : 07/02/2009 12:19

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Merhaba,

UPHCLEAN (User Profile Hive Cleanup Service) aracını buradan indirip kurunuz.

Sorun devam ederse geri bildirim yaparsanız tekrar ne yapılabilir bakabiliriz.

İyi Günler

Gönderildi : 07/02/2009 12:44

(@sdincsoy)
Gönderiler: 17
Eminent Member

bu sorun benim de başıma gelmişti.

terminal server da virtual memory ayarlarını kontrol eder misin? ben bu şekilde gidermiştim sorunu...

Gönderildi : 07/02/2009 12:51

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

UPHCleanup Bu aracı indirip  kurup exesini çalıştırmayı denemiştim onu yazmayı sonrasında bilgisayarı yeniden başlattım.
Servisi otomatikte ve start durumda .
fakat sorun devam ediyor.

Gönderildi : 07/02/2009 12:54

(@ahmetdemirkiran)
Estimable Member

İbrahim bey,

o zaman bir kullanıcı için bir test yapmanızı sorunu çözüyorsa (en azından o kullanıcı için) diğer kullanıcılara da uygulamanızı önerebilirim.

kullanıcıyı terminal serverdan log-off ettikten sonra documents and settings\username ilgili kullanıcının klasörünü yeniden adlandırınız. Tekrar kullanıcıyı server'a login yaparak kullanıcı profil klasörünün yeniden oluşmasını sağlayınız. daha sonra kullanıcının sadece Desktop,My Documents ve Favorites klasörlerini yeniden adlandırdığınız klasörden yeni profil klasörüne kopyalayınız. bu işlemlerden sonra ilgili test kullanıcımızı terminal server'dan birkaç kez logout login yaparak ilgili kullanıcıya ait ilgili olay uyarılarının loglara düşüp düşmediğini kontrol ediniz.

Gönderildi : 07/02/2009 12:59

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu sorun benim de başıma gelmişti.

terminal server da virtual memory ayarlarını kontrol eder misin? ben bu şekilde gidermiştim sorunu...

evet olabilir memory den dolayı bende düşünmüştüm siz  vm yi arttırarak mı gidermiştirniz sorunu
virtual memory değerleri aşşağıdaki gibi
nasıl bir attırım yapmalıym .???

4 GB ram C ' dede 13.2 gb boş alan var

Gönderildi : 07/02/2009 13:06

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ahmet bey denedim ismini değiştirmeyide silmeyide 2 sinide denedim üst üste 2 3 gün mesai ye kalarak fakat sorun çözüldü gibi 10 defa login oluyorum başarılı aradan zaman geçtiğinde sabah oldugunda diğer kullanıcılar ile birlikte login olmaya çalıştıgında aynı hata aynı sorun bende anlam veremedim .akşam yeniden oluşturup testini yapıyorum sorun yok 10 kez login oluyorum yeni olusan profille sabah aradan zaman geçiyor sorun tekrarlıyor.
Ne Yapılabilir..

Gönderildi : 07/02/2009 13:12

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sdincsoy  sen ne gibi bir kontrol le çözdün sorunu ? bahsedebilirmisin vm yimi arttırdın

arkadaşlar yardımcı olabilicek biri yokmu bu sorunu çözebileceğimiz çözümü yokmu bu sorunun ?

Gönderildi : 07/02/2009 18:51

(@ahmetdemirkiran)
Estimable Member

İbrahim bey, Aşağıdaki adımları dener misiniz?

Suggestion 1:
This can happen if some users’ ProfileImagePath registries are duplicated with other users' ProfileImagePath. To resolve the issue, perform the following steps:
1. Run "WHOAMI /USER /SID" to determine the users’ correct SID.
If you do not have the whoami command tool, you can download and install it from the link below.
Note: By default, it will install to the C:\Program files\Resource Kit folder. To run it, go to a command prompt and change the path to C:\Program Files\Resource Kit. Then type "whoami /USER /SID" (without quotes) and press Enter. It should display the current users’ name and SID.
2. Check the ProfileImagePath value under the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\<SID>.
Note down this ProfileImagePath value.
3. Check the other ProfileList\<SID> keys for matching ProfileImagePath values and deleted those keys.
Note: Please make sure you have backed up the registry key before you delete them.
4. Test and see if the problem is fixed.
Did you manually move your users' profiles to another drive? If you have moved the Documents and Settings folder, it will lead to the issue. Microsoft does not support moving the Documents and Settings folder in Windows Server 2003 or Windows XP to another drive. Although you can try the steps in M236621, Microsoft provides it for informational purposes only.

Gönderildi : 08/02/2009 11:59

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ahmet bey ve cewap yazan diger ark.lar teşekkerüler ..
Sorun çözülmüştür SID klasöründeki düzenlemeler ile ben daha önce yukarıdaki yazıyı başka bir siteede görmüştüm fakat okadar karmaşıktıki başka bir konu ile alakalı galiba diye geçmiştim şimdi sizden o yazıyı görünce inceledim denedim ve sorun çözüldü .

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 12/02/2009 12:00

(@ahmetdemirkiran)
Estimable Member

Geri Bildirim için teşekkürler, sorunun çözüldüğüne sevindim. bu arada unutmadan user profile hive cleanup services'in terminal server üzerinde kurulu olsun. gayet yararlı bir araçtır kendisi.

İyi Günler.

Gönderildi : 12/02/2009 21:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tam olarak nasıl çözdünüz acaba? Aynı konuda benimde sıkıntım var.

Ahmet bey ve cewap yazan diger ark.lar teşekkerüler ..
Sorun çözülmüştür SID klasöründeki düzenlemeler ile ben daha önce yukarıdaki yazıyı başka bir siteede görmüştüm fakat okadar karmaşıktıki başka bir konu ile alakalı galiba diye geçmiştim şimdi sizden o yazıyı görünce inceledim denedim ve sorun çözüldü .

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 09/03/2009 18:07

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

2. Check the ProfileImagePath value under the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\<SID>.

Regedt32 den yukarıdaki path 'e gidin ordan sol menüde ssd ler  cıkacak ve sağ tarafaki alanda da hangi kullanıcıya ait oldugu profileimagepath ten
göreceksin 2 tane olan profilleri incele ve sonunda username.domain adı olanın imagepath ten path ini diğeri olarak değiştir ve  sil yada diğerini aynı şekilde 2sinden biri sorunlu profil 1 userda test et ve diğerlerine uygula
sorunun giderilmiş olması lazım ben ordan silerek çözmüştüm.

Gönderildi : 09/05/2009 12:19

(@serkanakbaba)
Gönderiler: 13
Active Member

bende "profileimagepath" değeri TEMP olan anahtarı sol taraftaki menüden silince sorun düzeldi.Belki lazım olur

Gönderildi : 12/07/2011 05:44

(@bulenterusta)
Gönderiler: 1
New Member

peki masa ustundeki klosör nasil geri alcam o benim için cok öenmlii yatiğim butun işler içinde

Gönderildi : 20/01/2012 15:53

Paylaş: