Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 işletim sisteminde klasör güvenliği

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@orhan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar

serverimizde windows 2003 server kurulu. ve domain yapımız oluşturduk. bütün terminaller server üzerinde paylaşımda bulunan klasörlerde çalışmaktadırlar. fakat 2 günden beri serverde bulunan bir klasöre termianaller ulaşamıyor ve aynı zamanda serverda ana klasöre girip alt klasörlere ve dosyalı açamıyor. klasörün güvenlik ve paylaşım ayarlarına baktım herşey doğru. hatta paylaşım ve güvenlik haklarını baştan yapılandırdım değişen birşey olmadı. bu sorunu nasıl çözebilirim. bana yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla kolay gelsin

Gönderildi : 07/02/2009 11:56

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

slm arkadaşlar

serverimizde windows 2003 server kurulu. ve domain yapımız oluşturduk. bütün terminaller server üzerinde paylaşımda bulunan klasörlerde çalışmaktadırlar. fakat 2 günden beri serverde bulunan bir klasöre termianaller ulaşamıyor ve aynı zamanda serverda ana klasöre girip alt klasörlere ve dosyalı açamıyor. klasörün güvenlik ve paylaşım ayarlarına baktım herşey doğru. hatta paylaşım ve güvenlik haklarını baştan yapılandırdım değişen birşey olmadı. bu sorunu nasıl çözebilirim. bana yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla kolay gelsin

Neden acil deniyor ben anlamıyorum.

Gönderildi : 07/02/2009 12:23

(@sdincsoy)
Gönderiler: 17
Eminent Member

selam

öncelikle ne hatası alıyorsunuz tam olarak? "bu klasöre girmeye izniniz yok" hatası mı?

eger ağ komşularından server a ulaşıp paylaşımda olan klasöre girip o klasör altındaki yerlere ulaşamıyor iseniz %100 paylaşım ve güvenlikte bir şeyleri gözden kaçırmışsınız. eğer paylaşımlarım doğru diyorsanız, paylaşım verdiğiniz hard disk in security sine bir bakın derim. çünkü verdiğiniz paylaşımlar default olarak yetkileri üsten alır. (inherit) . orda bir kısıtlama olabilir.

Gönderildi : 07/02/2009 13:03

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Öncelikle http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx  bu linki inceleyiniz

Merhaba yeni bir klasör açıp paylaşın user izinlerini verdikten sonra erişmeyi deneyin  ve makinada virüs spy olmadığından emin  olun  Event ID varsa paylaşırmısınız ?

Gönderildi : 07/02/2009 13:08

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Forum kurallarına göre konunun başlığını yeniden düzenlemenizi rica ediyoruz.

Başlıkta acil, yardım vs yazılmamalıdır.

Forum kuralları: http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/02/2009 13:25

Paylaş: