Forum

Kullanıcı Yetkileri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Yetkileri

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@cuneytbasaran)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2008 standart server işletim sistemini internetten indirerek trial olarak kurdum. Domain oluşturuldu kullanıcılar oluşturuldu. DHCP DNS vs hepsi tamam. Client larda userlar login olabiliyorlar ancak program files içine her hangi bir dosya oluşturamıyorlar. Kullanmış olduğumuz bir program var. Server altında bir klasör içindeki access veritabanına erişerek çalışıyor. Ancak yukarıdaki problemden dolayı read access hatası veriyor.

Normal local kullanıcıdan açtığımızda çalışıyor ama domain user olarak login olduğumda çalıştıramıyorum. Program files içindeki bir txt belgesinin içeriğini değiştirip kaydedemiyorum yazma yetkiniz yok diyor.

Bir haftadır araştırıyorum windows 2008 de bunu nasıl çözeriz bilen var mı?

Gönderildi : 07/02/2009 15:56

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Yetkili bir kullanıcı ile gerekli dizinlere gerekli izinler verilmesi gerekiyor.

Ör;

Domain admin bir kullanıcı ile login olup program files üzerinde sag klik özellikler security kısmında add diyerek istedigimiz kullanıcı seçip mesela full erişim verebilirsiniz.

İyi günler... 

Gönderildi : 07/02/2009 16:18

(@cuneytbasaran)
Active Member
Konu başlatıcı

denedim C: partition a ve program files a kullanıcıyı ekledim tam yetki verdim. Olmadı.

Program Files/Program klasörü/program.exe diye bir çalıştırılabilir dosya düşünün. Çalıştırdığımızda Permission error diyor. Ama Farklı çalıştır diyerek administrator ile çalıştırdığımızda sorun olmuyor.

Başka bir çözüm var mı?

Gönderildi : 07/02/2009 18:15

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Kullanıcıyı o bilgisayarda ilk önce power users grubuna üye yapın daha sonra o da olmazsa local administrators grubuna üye yapıp deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/02/2009 02:06

(@cuneytbasaran)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim. Oldu!

Gönderildi : 09/02/2009 13:05

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Hangi yöntemle çözüldüğünü belirtirseniz daha sonra arama yapan arkadaşlarda çözümü öğrenebilirler.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/02/2009 13:13

Paylaş: