Forum

domain-otomasyon

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain-otomasyon

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar bizim kullandığımız otomasyon programını normal olarak workgroup ta kuruluyken sorun yok ama domaine jonin ettikten sonra  tekrar bir kurulum gerekiyor onu yaptığımda yükleme bir yereden sonra devam etmiyor gerçi yarın otomasyıncular gelicek ama ben gene sizlerden bilgi almak istedim birde eğitim veren otomasyoncu heralde anlamıyor bence bir saçmalaık otomasyon domainde çalışmaz diyor ben pek inanmadım kurcalıycam sizlere bilgi vericem saygılar.........

Gönderildi : 27/03/2008 23:17

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

merhabalar bizim kullandığımız otomasyon programını normal olarak workgroup ta kuruluyken sorun yok ama domaine jonin ettikten sonra  tekrar bir kurulum gerekiyor onu yaptığımda yükleme bir yereden sonra devam etmiyor gerçi yarın otomasyıncular gelicek ama ben gene sizlerden bilgi almak istedim birde eğitim veren otomasyoncu heralde anlamıyor bence bir saçmalaık otomasyon domainde çalışmaz diyor ben pek inanmadım kurcalıycam sizlere bilgi vericem saygılar.........

Profile değiştiği için sorun oluyor olabilir.Domaindeyken kurulum yapmayı deneyin yani domaindeki kullanıcı adınızla oturum açın ve programı kurun vs..

Gönderildi : 27/03/2008 23:28

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

zaten o şekil denedim no problem ama bir noktaya geldikten sonra kalıyor yani domaine join ettikten sonra kullanıcı adıyla logon oldum dediğim gibi belli bir yerde kalıyor  

Gönderildi : 28/03/2008 00:22

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

join olduktan sonra ethernet kartini disable edip dener misin?

Gönderildi : 28/03/2008 00:46

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

onu yaptığımda yükleme bir yereden sonra devam etmiyor ...

Merhaba.

Domaine logon olan kullanıcılarınız User yetkisinde olabilir mi? Yani kurulum yaptığınız hesabın yetkisi var mı?

Kurulum dosyasını farklı çalıştır diyerek yetkili bir hesapla denermisiniz.

Gönderildi : 28/03/2008 01:33

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Çok gizli değil ise ismi nedir otomasyon programının

Gönderildi : 28/03/2008 02:30

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

haır tabiki program adı avicenna ama bence yetkilerle alakalı olabilir serhat hocamın dediği gibi ben administrator üyesi yapıp denedim ama gene olmadı klasöre yetki versem acaba olurmu neyse deniyip haber vericem

Gönderildi : 28/03/2008 11:58

(@mustafakasikci)
Noble Member

haır tabiki program adı avicenna ama bence yetkilerle alakalı olabilir serhat hocamın dediği gibi ben administrator üyesi yapıp denedim ama gene olmadı klasöre yetki versem acaba olurmu neyse deniyip haber vericem

Security ve Sharing sekmesindeki bölümlere kullanıcıları ekleyip full control verip deneyin. 

Gönderildi : 28/03/2008 12:02

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bizde de var otomasyon programı. PC domaine Domain User olarak bağlanıyor ama local de Power User ve PC nin c sinde o kullanıcı tam yetkili ve her hangi bir problem yok.

Gönderildi : 28/03/2008 12:10

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet hocam sorun budna kaynaklanıyor users olarak ama administrator üyesi yaptım active directoryden başka nerden ayar yapma lazımki bu sorun çözülsün saygılar

Gönderildi : 28/03/2008 12:46

(@mustafakasikci)
Noble Member

evet hocam sorun budna kaynaklanıyor users olarak ama administrator üyesi yaptım active directoryden başka nerden ayar yapma lazımki bu sorun çözülsün saygılar

Mehmet bey AD. de user olabilir ama makinede admin olmalı adam.
Bilgisayarımın üzerinde sağ tuş yönet yapıp kullanıcı ve gruplar bölümünden administrators grubuna bilgisayarı kullanacak arkadaşı ekleyin..

Gönderildi : 28/03/2008 12:53

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

domaine join olduktan sonra yapıyorum ama yetkimin olmadığını söylüyor admin grubuna üye yapıyorum ama olmuyor user11 die bir kullanıcım var acitve directoryden yeterli delegeleride verdim ama tık yk

Gönderildi : 28/03/2008 12:57

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Active directory içinden admin yapma. Bu büyük bir yetkidir. Sen kullanıcılarını local computer üzerinde admin yapmalısın. Bunuda GPO kullanarak topluca halledebilirisn.

1- Active Directory 'i açılır.  yetki verilecek computer accountları bir OU içine taşınır, yeni bir GPO bağlanır.

2- GPO içinde computer kısmında, windows settings altında security altında Restricted Groups kısmında Add group deyip Administrators 'ü seçeceksin.

3- Daha sonra Members of this Group kısmına bütün makinalarda local admin olmasını istediğin adamların accountlarını ekleyeceksin. Ve tabiki Domain admins, Administrator, Ahmet, Mehmet gibi

ve policy uygulanması için clientlar resatart yapılacak. Böylece herkez sadece localde admin olacak.

Gönderildi : 28/03/2008 12:57

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam yordum sizi şöyle yaptım direk localde açtım pc'yi yani domaine join değilken ordan user'ı admin grubuna ekledim sizide yordum çok çok sağolun saygılar ama çoklu olayını bu şekil yapıcam 55 pc var çünkğü her birine böle yapamam 🙂 saygılar

Gönderildi : 28/03/2008 13:03

Paylaş: