Forum

Group policy hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group policy hatası

26 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
996 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0

Server'ı restart edip denemişsindir diye düşünüyorum.Administrator'ın primary'sini Domain Admins yapıp denermisin.

Gönderildi : 14/12/2008 02:33

(@yasinoz4)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serkan hocam dediğiniz yere baktım izinlerin tamamı onaylanmıs durumda resmi ekledim

[URL= http://img176.imageshack.us/img176/289/1jpgdl9.th.jp g" target="_blank">http://img176.imageshack.us/img176/289/1jpgdl9.th.jp g"/> [/img][/URL]

Serhat hocam server i resetleme yi policy nin ilk hatayı verdiği zaman resetlemiştim. Administrator primarysini Domain Admins yaptım tekrar denedım yine ayn hatayı aldım

Gönderildi : 14/12/2008 04:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Systemstate yedeğin varmı?Senin SYSVOL ve GPO'larda baya bir sıkıntı var gibi.

Gönderildi : 14/12/2008 13:19

(@yasinoz4)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serhat hocam Systemstate yedeğini almamıştım.

Gönderildi : 14/12/2008 17:16

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Yeni bir policy acıp denediniz mi ? onda da hata varmı

birde gpmc yukleyi ve programı açıp ( gpmc.msc ) group policy objects e tıklayıp policy nin uzerine gelin o kısımda hatayı vermesi lazım, hatta security ayarlarını da duzeltmeye calisacaktir

Gönderildi : 14/12/2008 18:09

(@yasinoz4)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar serkan bey,

Yeni bir policy açıp denediğimde de yıne aynı hatayı verdı. Sonra sizin dediğiniz gibi gpmc SP1  i indirdim microsoft un sitesinden ve yukledım. Group polıcy objects e tıklayıp uyguladığım policy tıkladım hata vermedi.Sonrasında aynı audit objects access kuralını gpmc nin içerisinde de uygulamak istedim tekrar aynı hatayı aldım.

Gönderildi : 18/12/2008 13:33

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

gpmc.msc

group policy objects

back up all

ardından problemli olan group policy objesine gel delagasyon tabı vardır sagda oradaki adminin hakları varsa sil yoksa ekle full kontrol ver

olmazsa

cmd

dcgpofix

reset at

gpmc.msc ile default domain policy i duzenleyebiliyormusun bi bak bakalım.

Gönderildi : 22/12/2008 09:09

Sayfa 2 / 2
Paylaş: