Forum

fax server - 2003 p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fax server - 2003 pop3 ve not routing mail

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar, 2003 standart server üzerine güzelcene faks server ı kurdum. geleni gideni alıyor. şirketimiz de mail akışı dışarıdan bir mail sunucundan yapılmakta. gelen faksların dış mail adresini kullanarak dağıtması için ayarladım gönderiyor. bu faks olayı yoğun olduğunda neti çok kullanacağından ve yatırım olayımız olmayacağından 2003 serverin p0p3 özelliğini başka bir server a kurdum. local da mail alış verişi var bu maili kullanarak faks serverin faksları göndermesini istediğimde retrying routing yazıp 32089 event id hatasını veriyor. ne yaptıysam olmadı.

yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 19/11/2008 20:58

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Aşağıdaki Linki İnceler misiniz ?

http://www.eventid.net/display.asp?eventid=32089&source =

Gönderildi : 20/11/2008 12:02

(@muratpektas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

gönderdiginiz linkte çözüm yazılmamış ama microsoftun sitesinde açıklamalar vardı . uygulamaları yaptım . ama maalesef olmadı.

Gönderildi : 20/11/2008 14:21

(@muratpektas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çözümü buldum:

1. microsoft outlook u kurmak gerekiyor. " mail system dll is invalid hatasının çözümü için"

2. ben pop3 service i kullanıyordum. default smtp ayarlarında access kısmında authentication için anonymous access seçtim. fax server özelliklerinde de aynısını seçtim. birde connection control kısmın da grant ip olarak mail serverin ip sini yazdım. (bu ne kadar güvenli bilemiyorum tabii ki.)

mail alma ve verme tamam.

Gönderildi : 21/11/2008 11:47

Paylaş: