Forum

Domain ortaminda Ağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain ortaminda Ağ problemi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Bir domain yapısı var.domain e üye client lar var.Clientlardan birine bir yazıcı kurulmuş.Bu yazıcıyı diğer bir client a paylaştırmam gerekiyor.Ancak client lar birbirine erişemiyor.ping de atamıyor.Bu client lar dan biri Domain Admin üyesi.Server dan bu client lara ping atmayı denediğimde atabiliyorum.Fakat client lar birbirine ne bağlanıyor nede ping atıyor.Ne yapmam gerekir ?

Gönderildi : 24/03/2008 16:51

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Firewall üzerinde trust to trust bir policy yazılmış ve icmp paketleri bloklanmış olabilirmi? Yapıyı biraz daha açarmısın

Gönderildi : 24/03/2008 17:45

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

test icin clientlardan birini domain'e re-join yaparmisin.

Gönderildi : 24/03/2008 17:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

dns kayıtları tammı

Gönderildi : 14/05/2008 17:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar merhaba;

Bir domain yapısı var.domain e üye client lar var.Clientlardan birine bir yazıcı kurulmuş.Bu yazıcıyı diğer bir client a paylaştırmam gerekiyor.Ancak client lar birbirine erişemiyor.ping de atamıyor.Bu client lar dan biri Domain Admin üyesi.Server dan bu client lara ping atmayı denediğimde atabiliyorum.Fakat client lar birbirine ne bağlanıyor nede ping atıyor.Ne yapmam gerekir ?

Selam  printer  tanımı ve paylaşımı için benim makalem var sitede okuyabilirsiniz . 

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/17/windows-printing-servisi.aspx

diğer sorunuza gelince  clientlarda start > run > nslookup çalıştırarak DNS i test edin 

ek olarak ortamda WINS varmı ?

Gönderildi : 14/05/2008 20:31

Paylaş: