Forum

Yayımcı Doğrulanamı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yayımcı Doğrulanamıyor |Ağdan program çalıştırma sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,981 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar
Forum sitesinde daha önce bu konu için post vardı fakat policy ayarı hakkında bulamadım.Yardımcı olabilcek varmı acaba?
Muhasebe programı Server üzerinde tutuluyor ve clientlar buna network üzerinden bağlanıyor.Ama muhasebe programı çalıştırırken yayımcı doğrulanamıyor diyor çalıştır iptal seçenekleri var.çalıştır diyorum sonra giriyorum programa.Bunu explorer üzerinden trust zone kısmına ekledim ama düzelmedi.Daha öncede yapmıştım bunu ozaman başarılı olmuştu.Ama şuanda olmuyor.Ve domain yapılarda bunu policy olarak nasıl yapabilirim.Hangi ayarları değişmem lazım..

Gönderildi : 14/11/2008 00:22

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Trusted zone'a ekledim demişsiniz."Include all network paths (UNCs) " şeklinde mi eklediniz? Ayrıca güvenlik seviyesini düşürmeyi denediniz mi?

Gönderildi : 14/11/2008 00:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet Include all network paths (UNCs) ekledim..Ama sorun giderilmedi.seviyeyide düşürdüm.
Domain yapı olduğu için bunu ou üzerinde policy tanımlarsam daha iyi olur diye düşünüyorum.Policy üzerinden trust zone intranet zone ayarları kontrol ettim ama işin içinden çıkamadım.Bu sorunu yaşayan ve sorunu gideren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Gönderildi : 14/11/2008 01:23

(@Anonim)

http://www.cozumpark.com/forums/thread/57305.aspx

belki yardimci olur

Gönderildi : 14/11/2008 03:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Launching application and unsafe file yerini bulamadım...
bana tam olarak yerini yazabilirmisin..

Gönderildi : 14/11/2008 12:21

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ie properties /security /custom level i tıkladıktan sonra açılan setting pencersinde.

ortalarda bir yerde görürsünüz ?

Gönderildi : 14/11/2008 12:43

(@Anonim)

Launching application and unsafe file

At least Internet Explorer 7.0

This policy setting controls whether or not the "Open File - Security Warning" prompt is shown when launching executables or other unsafe files.

For instance, if the user launches an executable from an Intranet file share using Windows Explorer, this setting controls whether or not a prompt is shown before the file is opened.

If you enable this policy setting and the dropdown box is set to Enable, files will open without a security prompt. If the dropdown box is set to Prompt, a security prompt will be shown before opening the files.

If you disable this policy setting, files will not be opened.

If you do not configure this policy setting, users can configure the prompt behavior.  By default, execution is blocked in the Restricted Zone, enabled in the Intranet and Local Computer zone, and set to prompt in the Internet and Trusted zones.

Gönderildi : 14/11/2008 19:29

Paylaş: