Forum

GPO ile Windows 10 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] GPO ile Windows 10 LockScreen

25 Yazılar
9 Üyeler
2 Likes
8,226 Görüntüleme
(@alpaytayfun)
Gönderiler: 32
Eminent Member

dosya yolunu sunucuda yapabilirsiniz, hocam ben oraya birşeyler kopyalatıyordum ondan oradan gösterdim 😉

Gönderildi : 11/09/2020 11:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bu kişisel bir konu haline geldi, aslen MS sitesindeki komut çalışıyor ama örnek o komut içerisinde arka plan resmi de atanıyor, Alpay Bey aktif bginfo kullandığı için bu bginfo yu bozuyor dedi, bende kod parçasında değişiklik önerdm, kendisi de ona göre bir güncelleme yaptı, ama bginfo kulllandığı için komut içerisinde var, özetle bundan sonra bu posta yorum yapacaklar için lütfen azıcık kodları kurcalayın, komple coppaste olmuyor bilişim dünyasında, kendi ihtiyaçlarınıza göre biraz güncelleme yapmanız gerekir.

Ferit Bey sizin sorunuzun cevabı, eğer ihtiyaç duymuyorsanız kaldırabilirsiniz tabi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/09/2020 12:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu konuda Rıza sağ olsun 3 tane ayrı makale yazdı, umarım hala aklında soru işareti olanlar için yardımcı olur.

https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-uzerinde-gpo-ile-wallpaper-dagitimi/
https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-uzerinde-gpo-ile-screen-lock-ve-screen-saver-ayarlari/
https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-uzerinde-gpo-ile-all-user-resimlerini-degistirme/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2020 17:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kızacak bir şey yok, yapan yapmış yani sistem çalışyor.

Gönderildi : 04/10/2020 02:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Gönderen: @serkantopaloglu

Hocam 

Rıza hocanın makalesini yaparsak professional sürümlerinde çalışıyormu

2) Ayrıca kızmayın ama kod çalıştıramadık. Resmim örneğin \\fileserver\a.jpg olarak kabul edersek nasıl olmalıki

Merhaba,

Makale Windows 10 enterprise ürünü ile test edildi. Bu policy üzerinde zaten bu versiyona destek verdiği yazmakta. Sistemi arkadan dolaşıp, kulağı kafa üzeri tutmak mümkün ama sorun olma ihtimali var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/10/2020 20:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Windows 10 Pro Sürümü için GPO ile Lock Screen Yönetimi- Configure Windows Logon image on the lock screen - Hakan Uzuner

Windows Server 2019 Üzerinde Gpo ile Screen Lock ve Screen Saver Ayarları - ÇözümPark (cozumpark.com)

Gönderildi : 27/11/2020 23:47

Sayfa 2 / 2
Paylaş: