Forum

uzak masa üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masa üstü bağlantısında ad degısıklıgı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb 2008 server kurulu uzerınde exchange server var bırde ısa server 2006    dısardan ıp yazdıgımda sunucuma erıse bılıyorum ısım ıle yazdıgımda mail.xxx.com dedıgımde ulasa bılıyorum  pekı bu mail kısmını nerden buluyor ben bunu faklı bır ısım vermezmıyım ve ben hıc bır yere maıl dıye bır sey yazmadım owa.xxx.com deyıpte baglanmak ıstıyorum nasıl cevıre bılırım

Gönderildi : 30/10/2008 18:57

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

ortamda exchange server oldugunu söylediniz bunun mx kayıtlarını dns kayıtlarını çalısmıs oldugnuuz isp de tutuluyor mail.xx.com dediginizde isp deki kaydı tutulan dns in ipsi sizin iceriye yönlendirdigi icin uzak masa üstü yapailiyorsunuz owa yapabilmeniz icinde yine isp firmayı arayıp owa.xx.com kaydınında yaratılmasını istemeniz gerekmekte

Gönderildi : 30/10/2008 19:05

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

pekı ıkısı bırdende kullanıla bılırmı yanı sahıs bana 2 kayıt aca bılırmı.

Gönderildi : 30/10/2008 19:20

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

cname kaydı yaparak olur

Gönderildi : 30/10/2008 19:27

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

fırmayı aradım tam anlayamadı durumu o sız yapıyosunuz dıyor

sence

nasıl anlatmalıyım soylermısınız  ne demelıyım anlaması ıcın mail.xx.com degıstırecek owa.xx.com yapacak

Gönderildi : 30/10/2008 20:24

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

dns server üzerinde yapılacak bir işlem bu

mail yada web hosting yapan firma ile alakalı değil farklı farklı yerlerde olabilir yönlendirmeleri name serverdan yapılır

name server nerede ?

Gönderildi : 30/10/2008 20:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Sanırım  yapmanız  gereken domain.com.tr  olan domain adresınızın uzerınde  barındıgı hosting  firmasını arayarak owa.domain.com.tr olarak  bır  subdomain  olusturup ip  adresı  olarak da mx kaydınızın oldugu (eger mail  hostingını  localda kı  Exchange  uzerınde  yapıyor isenız exchange in  internete  cıkış ip  adresidir) ip adresıne yonlendırılmesını  saglamak bu işlemı yaptırdıktan sonra  internet  olan  herhangi  bir yerden owa.domain.com.tr yazdıgınız  ulaşmak istedıgınız ip ye  ulasabilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/10/2008 21:01

Paylaş: