Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 r2 -MS SQL Olay Günlüğü Hatası 17836

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,061 Görüntüleme
(@burakersonmez)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Olay günlüğünde Sql 17836 hatası alıyorum metni alta yazdım Bu hatalar birkaç dakika içinde 50 civarı var. Sürekli olmuyor hergün var aşağı yukarı. Araştırdığımda çin vs ülkelerin ip numaraları var.

Saldırı altında olduğumun farkındayım. Buna karşı neler yapabileceğim hakkında pek bilgim yok. Server vs. SQL vs konulardan anlamıyorum. Bir nevi başlık başa kaldı diyebiliriz. 

Firewall cihazı yok. Mağazalar var vpn ve uzak masaüstü bağlanıyorlar Nebim Winner kullanılıyor.

Gidip statik ip değiştirdim. Fakat aynı gün yine buldular.

Benim gibi bu işlerden anlamayan biri birşeyler yapabilirmi yoksa işin uzmanından destek mi almalıyım. Firewall cihazı bu sorunu çözer mi ?

Hata kodu:

Length specified in network packet payload did not match number of bytes read; the connection has been closed. Please contact the vendor of the client library. [CLIENT:ip numarası]

Gönderildi : 31/07/2018 12:31

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selm Size konu başlıklarından destek olmaya çalışayım ,

Firewall Cihazı almalısınız kullanım kolaylığı olarak Sophos veya Berq olabilir 

Sunucu dahil antivirüs yazılımı almalısınız endpoint seri olursa iyi olur tavsiyem Trend Micro Worry Free

Yedekleme yazılımı ve cihazı önemli Sanallaştırma yok ise veeam ücretsiz veya ücretli versiyonlar var 

Yedekleme Cihazı olarak Qnap Nas olabilir

Gönderildi : 31/07/2018 12:44

(@burakersonmez)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler bilgi için. Bir başkasına sormuştum konuyla ilgili FortiGate 60E cihazını önerdiler.

Sophos daha ucuz cihazları var gibi ama FortiGate daha iyi falan dediler. Çok fark edermi bu markalar bilmiyorum.

Daha kapsamlı ve kaliteli ise destek konusu falan FortiGate 60E almak mantıklı mı ?

Gönderildi : 31/07/2018 17:47

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

verileriniz ve mevcut çalışan sisteminiz sizin için ne kadar değerli sorusunun cevabına göre hareket etmelisiniz.

kritik ise, en azından network,firewall, backup vb. konularında tecrübeniz olmalı.

olmadığı takdirde danışmanlık almanızı öneririm.

şu aşamada basitçe yapabileceğiniz adımlar, sql, rdp vb. dışarı açık portlarınızı kapatın, sadece vpn tunneleriniz kalsın.

sql vb. değerli verilerinizi elle yedekleyin ve mümkün ise ayrı bir lokasyonda tutun.

firewall noktasında destek alıp, siz yönetecekseniz, kolay yönetip, sorun çözebileceğiniz bir marka bakmalısınız.

yönetim ve kolay yapılandırmadan dolayı kerio control öneririm.

türkçe arayüz ve destek isterseniz coslat modellerini inceleyebilirsiniz.

ek bir nokta, firewall/ngutm vb. alıp, doğru yapılandırılmadığı takdirde, basit bir modemden farksız olacaktır.

fortigate noktasında destek alıp, yönetebilecekseniz tercih edilebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2018 04:00

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Diğer markaları bilmiyorum ancak fortigate iyidir. Kullanımı kolay, işini yapar, problem çıkartmaz. Yedekleme ve antivirus olarak birçok alternatif mevcut ancak antivirus tarafında trend micro tavsiye edebilirim. Yedekleme konusunda ise manuel bir yedekleme bile (kopyala yapıştır), hiç olmayan bir yedeklemeye göre iyidir.

Tabi her biri bütçe meselesi. Arkadaşların da belirttiği üzere tecrübeniz yoksa mutlaka danışmanlık almanız gerekir. Ancak bütçe yoksa bile sisteminizi savunmasız bırakmayın. Open GL (pfsense, endian vb.) çözümler var, inceleyebilirsiniz. Hiç olamamasından daha iyidir.

Gönderildi : 01/08/2018 16:22

Paylaş: