Forum

Server 2012 Rdp Siy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Server 2012 Rdp Siyah Ekran

10 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
6,445 Görüntüleme
(@abdullahhatay)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

saygıdeğer üstadlar, server 2012 servera baglanırken, administrators ıle baglandıgımda gayet guzel gelıyor, fakat baska kullanıcı ıle baglandıgım zaman kullanıcı ve parola gırdıkten sonra sıyah ekran gelıyor, uzun arastırmalarıma ragmen sorunu cozemedım desteklerınız ıcın sımdıden tesekkurler,

Gönderildi : 30/07/2018 22:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yeni kurulmuş bir OS mi? Eğer öyle ise yeni bir kullanıcı ile deneyin.

Siyah ekran gelen kullanıcıya adminlik verip deneyin.

Logları kontrol edin.

Yani özetle daha çok bilgi lazım pek çok nedeni olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2018 22:54

(@abdullahhatay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Ustadım, oncelıkle cevap ıcın tesekkurler, Loglar normal baglandı gozukuyor, kullanıcı administrators grubunda, Os ise yeni kurulmuş değil, lisans bu durumu etkılermı peki, cal lisansım yok,

Gönderildi : 31/07/2018 11:59

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Cal lisansı olmasa bile 2 user ile RDP kullanabilirsiniz aşağıdaki linkte bazı adımlar mevcut deneyebilirmisiniz.

https://www.melihbozkir.com.tr/tag/siyah-ekran-sorunu/

Gönderildi : 31/07/2018 13:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hakan Ustadım, oncelıkle cevap ıcın tesekkurler, Loglar normal baglandı gozukuyor, kullanıcı administrators grubunda, Os ise yeni kurulmuş değil, lisans bu durumu etkılermı peki, cal lisansım yok,

Lisans sorunu olsa loglarda görürsün loglar temiz diyorsan Lisans sorunu değildir, zaten lisans sorunları genelde bağlantıyı engeller logon sürecini değil.

Kullanıcı admin ise yetki sorunu değildir.

Peki logon için çalışması gereken bir job var mı kontrol eder misin msconfig ile?

ek olarak diskte yer var mı?

Kullanıcı için remote profil path mi tanımlı local mi?

Bence konu olay günlüklerinde ama temiz diyorsan buradan zor çözmek o zaman.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/07/2018 15:21

(@abdullahhatay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cal lisansı olmasa bile 2 user ile RDP kullanabilirsiniz aşağıdaki linkte bazı adımlar mevcut deneyebilirmisiniz.

https://www.melihbozkir.com.tr/tag/siyah-ekran-sorunu/

Hocam bunun aynısını denedım sorun aynı,

Gönderildi : 01/08/2018 21:21

(@abdullahhatay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Lisans sorunu olsa loglarda görürsün loglar temiz diyorsan Lisans sorunu değildir, zaten lisans sorunları genelde bağlantıyı engeller logon sürecini değil.

Kullanıcı admin ise yetki sorunu değildir.

Peki logon için çalışması gereken bir job var mı kontrol eder misin msconfig ile?

ek olarak diskte yer var mı?

Kullanıcı için remote profil path mi tanımlı local mi?

Bence konu olay günlüklerinde ama temiz diyorsan buradan zor çözmek o zaman.

Hakan Hocam, active directory kurulu değil zaten, direk kullanıcı hesabı ekledım yönetten, administrators grubuna ekledim, diskteki alanım gayet yeterli, 

Gönderildi : 01/08/2018 21:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Peki makine bağımlı bir durum mu?

Yani sen bağlanıyorsun administrator ile, bu sorun yaşayan kullanıcı hakan olsun, onun bilgisayarında administrator ile bağlantı gerçekleşiyor mu?

Gönderildi : 01/08/2018 22:31

(@abdullahhatay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki makine bağımlı bir durum mu?

Yani sen bağlanıyorsun administrator ile, bu sorun yaşayan kullanıcı hakan olsun, onun bilgisayarında administrator ile bağlantı gerçekleşiyor mu?

Hakan Hocam zaten ıkı kullanıcıyıda administrators / hakan, kendi pcım uzerınden baglanıyorum, administrators bağlanıor masaustu guzelce gelıyor, ama hakan kullanıcısından baglandıgım zaman logın oluyorum lakin masa ustu gelmıyor, ctrl + end calısıyor, kılıtle dıyorum kılıtlenıyor tekrar sıfre gırıyorum ama yınede aynı yıne sıyah ekran, bır turlu sebeb bulamadım ıstersenız logları ınceledıgımde baglantı saglanmıs gozukuyor, eset var sıstemde dısable yaptım denedım yıne aynı,

Gönderildi : 02/08/2018 12:12

Erdem AYTEK
(@erdemaytek)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Konunun üzerinden yıllar geçmiş olasa da benzer sorunla karşılaştım ve bu makaleye ulaştım. Benim gibi bu konuya ulaşan olursa diye kendi bulduğum çözümü paylaşayım dedim.

Sorun: Kullanıcım uzak masaüstü yaptığında siyah ekranla bekleme oluyor.

Çözüm: Önce Log dosyasını inceledim. Çıkan hata mesajlarını araştırdım. Sonuç olarak ise local users grubunda üye olan bu kullanıcımızı yanlışlıkla silmişiz. Ekleyince sorun düzeldi. Aşağıya benzer soruna başka çözümlerde paylaşılmış.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-server-for-it-pro/remote-desktop-connection-black-screen-nothing-loads/m-p/172468

Gönderildi : 12/08/2020 09:34

Paylaş: