Forum

Uygulamalarda Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uygulamalarda Yönetici İzni

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,023 Görüntüleme
(@niyazimustafabozkurt)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Client bir bilgisayarda Outlook kullanmak istendiğinde ilk kurulum ve kurulum sonrasında'da yada her çalıştırmak istediğimizde "outlook çalışma dosyasını oluşturulamadı.Geçici ortam değişkenini denetleyin" uyarı vermketedir. Yönetici olarak çalıştırdığımızda sorun çözülüyor. Başka bir programda ilgili program çalışmıyor donup kalıyor ama yönetici olarak çalıştırdığımızda direkt çalışıyor. Bu şekilde tam 40 kullanıcım bu uygulamaları kullanmak zorunda ve dahasını netür bir yol izlemeliyim Local Admin yetkisi vermek istemiyorum aksi halde yetkisi olamsını istemiyorum hemen 3.party uygulama kurmaya çalışacaklardır. Özellikle internete tam anlamıyla kullanmak için...

Gönderildi : 07/06/2018 01:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

buna benzer sorunları sysprep uygulanmış bir imajda yaşamış ve sorunun default profilde olduğunu tespit etmiştik.

eğer imaj dağıtıyorsanız, sysprep öncesinde default profilin ismini değiştirip, çalışan profil ismini default profil yaparak test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/06/2018 03:20

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben bu imaji aldiktan sonra mevcut profil adi "bilgiislem" olarak degistiriyorum ve sifre koyuyorum daha sonra sysprep alip acronis ile imaji alip client pclere aciyorum actiktan sonra yeni profili haliyle olusturuyor cikis yapiyorum ve benim bilgiislem kullanicima girisbyapiyorum ve olusturdugum yeni profili siliyorum daha sonra domaine aliyorum ve bu problemleri yasiyorum. 

Gönderildi : 07/06/2018 03:27

(@turancoskun)
Üye

Merhaba ben bu imaji aldiktan sonra mevcut profil adi "bilgiislem" olarak degistiriyorum

Niyazi bey,

imaj aldıktan sonra profil ismini nasıl değiştirebiliyorsunuz ?

üstte belirttiğim profil yapılandırması, sizin bahsettiğiniz yöntem ile aynı değil.

paylaştığım çözümü uygulayarak test edin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2018 05:29

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yanlış anlamışım bu arada BABA olduğumu öğrendim :)))) çok mutluyum Pazartesi yapacağım default profil şu şekilde mevcut kullanıcı oluşturup yapılandırmamızı yaptıktan sonra default olarak değiştirip netlogondan dağıtımı yapıyoruz 

Gönderildi : 08/06/2018 18:59

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Direkt olarak sıfırdan kurulum yaptım profil ile uğraşmadan sadece problem yaşadığım programları kurdum ve domaine kattım aynı problemleri yaşıyorum hatta ek olarak Super Users olarak ekldim kişiyi problem devam ediyor illa yönetici olarak çalıştırmam gerekiyor herseferinde 

Gönderildi : 11/06/2018 13:19

(@tahirtayyipkeskin)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Selamlar,

Öncelikle hayırlı olsun.

Bence bu problemi imajı oluşturan birime iletin

Gönderildi : 11/06/2018 21:42

(@turancoskun)
Üye

Direkt olarak sıfırdan kurulum yaptım profil ile uğraşmadan sadece problem yaşadığım programları kurdum ve domaine kattım aynı problemleri yaşıyorum hatta ek olarak Super Users olarak ekldim kişiyi problem devam ediyor illa yönetici olarak çalıştırmam gerekiyor herseferinde 

ilk mesajınızda outlook üzerinde de hata aldığınızı belirttiğinizden, profil tarafında sorun yaşadığınızı düşündüm.

ancak şimdi durum netleşti, ilgili uygulamaların erişmek istediği noktalarda, yetki soruna takılıyorsunuz.

referans adreslerde belirtilen çözümleri uygulayarak, tekrar deneyin.

https://www.cozumpark.com/forums/thread/435465.aspx

https://www.cozumpark.com/forums/thread/432426.aspx

Gönderildi : 12/06/2018 03:44

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcı yapılandırma >windows bileşenleri >ie ayarlarından kaynaklı bir yapıladırmadan dolayı hataya yol açıyormuş düzelttim sorunsuz teşekkürler ilginize

Gönderildi : 27/06/2018 21:44

(@turancoskun)
Üye

rica ederiz, geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/06/2018 05:00

Paylaş: